TVN24 Biznes | Pieniądze

Premier: w sobotę przedstawimy kontynuację 500 plus

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
kris/ToL
Źródło:
PAP
Morawiecki o programie 500 plusTVN24
wideo 2/9
TVN24Morawiecki o programie 500 plus

Z programu Rodzina 500 plus do Polaków popłynęło ponad 140 miliardów złotych. Kontynuację 500 plus przedstawimy w ramach prezentacji Nowego Ładu już w sobotę - przekazał premier Mateusz Morawiecki.

W czwartek premier wziął udział w otwarciu międzynarodowej konferencji V4+ "Coalition Pro Familia". Podczas swojego wystąpienia Morawiecki podkreślał rolę rodziny w życiu społecznym i przypominał o działaniach podejmowanych przez rząd na rzecz rodzin.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

"Chcemy promować rodzinę"

Premier zamieścił również wpis na Facebooku, w którym wskazał, że w ramach trwającej polskiej prezydencji w ramach Grupy Wyszehradzkiej Polska przystępuje do kolejnych inicjatyw, aby jeszcze bardziej wzmocnić rolę rodziny w życiu społecznym.

"Chcemy promować rodzinę w ramach Unii Europejskiej. Jest to jeden z głównych celów naszej polityki społecznej na unijnym forum, o którym mówiłem podczas szczytu w Porto. Kładziemy ogromny nacisk na to, by podstawowe potrzeby rodzin były w odpowiedni sposób zabezpieczone w budżecie i regulacjach prawnych - krajowych i międzynarodowych" – napisał.

Wskazał, że rząd Zjednoczonej Prawicy, dzięki naprawie systemu finansów publicznych i uszczelnieniu systemu podatkowego, uruchomił program Rodzina 500 plus. "Do Polaków popłynęło ponad 140 miliardów złotych. Kontynuację tego programu przedstawimy w ramach prezentowania Polskiego Nowego Ładu już w sobotę" - zapowiedział premier.

"Jesteśmy dumni z naszej polityki promocji rodzin, w których dzieci mogą być wychowywane w bezpieczeństwie i miłości, gdzie w spokoju mogą rozwijać swoje talenty. To element wielkiego planu budowy polskiego, solidarnego państwa dobrobytu" - napisał Morawiecki. Premier zachęcił samorządy, "by promowały rodzinę, bo jest ona fundamentem przyszłości Polski".

Pięć lat z 500 plus

W kwietniu tego roku minęło 5 lat od uruchomienia programu Rodzina 500 plus. Od początku jego obowiązywania do końca marca tego roku do rodzin trafiło łącznie 144,4 mld zł. Aktualnie uprawnionych do świadczeń z programu jest 6,6 mln dzieci. Świadczenie przysługuje od narodzin dziecka aż do ukończenia przez nie 18 lat i obejmuje zarówno dzieci przebywające w rodzinach, jak i w pieczy zastępczej.

Autor:kris/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: