Czym jest Patronite i na jakich zasadach działa? Odpowiadamy na najważniejsze pytania

Autor:
mmh
Źródło:
TVN24 Biznes
Gospodarka. Premier o zmianach dla firm
Gospodarka. Premier o zmianach dla firmTVN24
wideo 2/4
TVN24Gospodarka. Premier o zmianach dla firm

W XXI wieku, żeby pomagać, wcale nie trzeba ruszać się z domu. Zza komputera można zostać właściwie mecenasem sztuki. Wystarczy wspomóc ulubionego autora dowolną kwotą wpłacaną jednorazowo lub cyklicznie. I obserwować jego rozwój. Taką możliwość daje platforma Patronite.

Patronite umożliwia budowanie relacji między utalentowanymi twórcami, sportowcami, wolontariuszami czy organizacjami a ich odbiorcami, ułatwiając jednocześnie pozyskiwanie finansowania na zasadzie subskrypcji, w oparciu o zaangażowanie patronów. 

Patronite to platforma internetowa, która łączy autora z patronem. Na portalu autorzy - mogą to być youtuberzy, blogerzy, rysownicy, artyści, muzycy, ale też fundacje, stowarzyszenia, firmy, projekty czy sportowe drużyny - prezentują swój pomysł, cel i kwotę, jaką chcą uzbierać, by ten cel zrealizować.

Dla autorów jest to sposób na utrzymywanie się z muzyki, YouTuba, blogów, sportu, działań społecznych czy innych rodzajów twórczego działania. Dla odbiorców – fanów, widzów, czytelników – jest to unikalna okazja, umożliwiająca tworzenie głębokich relacji z twórcą, a także zapewniająca dostęp do wyjątkowych nagród, takich jak przedpremierowe nagrania, ekskluzywne, zamknięte grupy na Facebooku, livestreamy, czy spotkania z ulubionymi twórcami. 

Jak pomagać na Patronite?

Każdy z autorów ma swoją wizytówkę, w której opisuje, kim jest, co tworzy, co chciałby osiągnąć. Proponuje także różne opcje zostania patronem. W zależności od kwoty oferowane są dodatkowe bonusy w postaci spotkań, wpisania na listę patronów, otrzymania niepublikowanych wcześniej tekstów, obrazów czy podcastów.

Wspieramy autora, przelewając mu na konto wybraną kwotę. W tym celu należy zarejestrować się jako patron na Patronite.pl. Konto można założyć na dwa sposoby – rejestrując się za pomocą maila (ten sposób nie różni się niczym od np. tworzenia konta na forum) lub wykorzystując istniejące konto Facebook. Po założeniu konta otrzymasz e-mail potwierdzający aktywację konta.

Po zalogowaniu się i wybraniu autora należy także zdecydować się na próg wsparcia - opcje dostępne są na profilu autora - kliknąć i automatycznie zostaje się przekierowanym na stronę, gdzie możesz wybrać metody płatności i ostatecznie potwierdzić swój wybór.

Do wyboru są trzy możliwości: płatność kartą (iMoje, Mangopay), przelew bankowy (tPay) oraz PayPal.

Jeśli etapy realizowania płatności zostaną zakończone pomyślnie, otrzymasz maila z potwierdzeniem - a następnie pojawisz się na stronie jako patron jednego z autorów.

Opłaty

Rejestracja, obsługa techniczna i korzystanie z portalu jest całkowicie bezpłatne dla patronów.

Autorzy płacą prowizję od wpłat patronów. Patronite pobiera 6,5 proc. Dodatkowe prowizje naliczają też operatorzy płatności.

Opłaty PatronitePatronite.pl

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Autor:mmh

Źródło: TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości