Pieniądze

Pieniądze

Część klientów SKOK-u Wołomin nie odzyska oszczędności

Około 800 klientów SKOK Wołomin nie mogło skorzystać z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, ponieważ na swoich kontach posiadali więcej niż 100 tys. euro. Poszkodowani są zdania, że nie byli objęci odpowiednią kontrolą. Komisja Nadzoru Finansowego odpiera te zarzuty.

120 tys. dolarów na karcianą grę. Polski sukces na Kickstarterze

Projekt międzynarodowego wydania polskiej gry karcianej „Teomachia” zgromadził ponad 120 tys. dolarów na Kickstarterze, co stanowi sześciokrotność pierwotnie zakładanej kwoty. Po ufundowanej we wrześniu rekordowej grze planszowej „Galaxy of Trian” to kolejny sukces gry towarzyskiej polskiego pomysłu.

Na razie ceny spadają. Polacy przewidują niewielkie podwyżki

Konsumenci ankietowani przez GUS w pierwszej połowie lutego przewidują, że w ciągu kolejnego roku wzrost cen będzie niewielki - poinformował w piątek w komunikacie Narodowy Bank Polski. Według tych oczekiwań średni wskaźnik inflacji ma wynieść 0,2 proc.

Oscarowa suknia za 150 tys. dolarów skradziona. Z pokoju hotelowego

Oscarowa suknie warta 150 tys. dolarów została skradziona. Kreacja, w którą podczas rozdania nagród filmowych ubrana była aktorka Lupita Nyong zniknęła z jej pokoju hotelowego. Suknia została skradziona w środę, śledztwo trwa. Suknia ozdobiona jest 6 tys. pereł. Dzięki niej Lupita Nyong'o trafiła na listy najlepiej ubranych kobiet na uroczystości wręczenia Oscarów.

Kurs franka winduje ceny zegarków. Także tych używanych

- Zważywszy na zmianę kursu franka i jej wpływ na cenę nowych zegarków, wiele osób spodziewa się, że wzrośnie też cena zegarków używanych - uważa Lloyd Amsond, założyciel serwisu pośredniczącego w handlu używanymi zegarkami Watchfinder.co.uk. Jako przykład podaje zegarek Rolex Submariner 16610. - W styczniu 2014 kosztował 4,2 tys. funtów. Rok później, ok. 5 tys. - 19 proc. więcej. Ze względu na franka - zaznacza Amsond.

Europejski Trybunał orzekł, że zapis umowy kredytowej można uchylić. Oręż dla "frankowiczów"?

W ubiegłym roku Europejski Trybunał Sprawiedliwości, orzekając ws. pary węgierskich "frankowiczów", dopuścił możliwość podważenia zapisu umowy kredytowej, na podstawie którego wyliczana jest rata. Aby to zrobić trzeba jednak wykazać, że konkretny zapis nie był głównym przedmiotem umowy oraz, że nie został wyrażony prostym i zrozumiałym językiem. Czy ten wyrok może być orężem w sądowych bataliach polskich "frankowiczów"? Zapytaliśmy ekspertów.

Kulczyk wciąż najbogatszym Polakiem. Sołowow zepchnął Czarneckiego z podium

Jan Kulczyk z 15,1 mld zł znalazł się na szczycie listy 100 najbogatszych Polaków przygotowanej po raz kolejny przez polską redakcję magazynu “Forbes”. Drugie miejsce zajął Zygmunt Solorz-Żak (11,9 mld zł). Na podium wskoczył Michał Sołowow (7,7 mld zł), który wyparł z zestawienia Leszka Czarneckiego (5 mld zł).

RPP zwleka z obniżką stóp. Rada w deflacyjnym dołku

Deflacja na dobre zadomowiła się w Polsce, a realne stopy procentowe należą do najwyższych w Unii Europejskiej - informuje "Puls Biznesu". Zdaniem gazety nie służy to wiarygodności Rady Polityki Pieniężnej, której celem jest 2,5 proc. inflacji.

Rekordowy rok na GPW. Ale OFE odbiło swoje piętno

Grupa Kapitałowa GPW zakończyła 2014 r. rekordowymi przychodami ze sprzedaży, ale niższym zyskiem niż w poprzednim roku - poinformowali we wtorek na konferencji przedstawiciele spółki. Zapowiedziano, że TGE uruchomi w tym roku rynek instrumentów finansowych.