Gośćmi programu "Pokaż nam świat" byli Justyna i Tomasz Łopata, którzy swoim katamaranem pływają między Karaibami a Antarktydą. Jak tłumaczą, przebywają głównie w cieplejszych rejonach, od czasu do czasu wyskakują na Antarktydę "dla równowagi". - O łódkę trzeba cały czas dbać - zaznacza kapitan Justyna Łopata.