Warszawski luksus musi poczekać

Najnowsze

Aktualizacja:
Złota 44 TowerWarszawa przyszłości

To miał być szczyt luksusu: 200 metrów wysokości, 54 piętra i ponad 250 apartamentów w sercu Warszawy. Budowa prestiżowego wieżowca Złota 44 stanęła w miejscu, a sąd handlowy w Paryżu rozpoczął 6-miesięczną procedurę ochrony Orco Property Group - inwestora budynku - przed wierzycielami.

Informacje o sądowej procedurze podała sama spółka w czwartkowym komunikacie. Orco tłumaczy, że takie wsparcie pozwoli grupie wdrożyć opracowywaną od kilku miesięcy zmianę strategii oraz plan restrukturyzacji finansowej.

Grupa musi wstrzymać część swoich inwestycji, ponieważ spółki zależne od Orco same mają problemy na rynku nieruchomości i nie spłacają udzielonych im przez Grupę pożyczek. Dodatkowo Orco ma problemy z przedłużeniem linii kredytowych, które wygasają w tym roku.

Orco Property Group buduje w Europie Środkowej od 20 lat. Jest notowana na giełdach w Paryżu, Pradze, Warszawie i Budapeszcie. W przyszłym roku miała zakończyć jedną z najbardziej prestiżowych inwestycji w Polsce, wieżowiec "Złota 44", projektu Dawida Liebeskinda. Cena metra kwadratowego w tym budynku sięga nawet 30 tysięcy złotych.

ZOBACZ miejsce budowy wieżowca na zdjęciu satelitarnym i mapie zumi.pl

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Złota 44 Tower