"Milion w portfelu", 04.02

Najnowsze

TVN24 Biznes i Świat"Milion w portfelu", 04.02

W najnowszym odcinku programu "Milion w portfelu" o swoich inwestycjach opowiedział Piotr Grela, analityk Tradercom Investments.

Piotr Grela, Tradercom Investments

W mijającej edycji strategia inwestycyjna została oparta na zajęciu pozycji krótkich, w oczekiwaniu na spadki, dla indeksów i poszczególnych akcji na rynku amerykańskim. Pozycja krótka dla akcji Lithia Motors przyniosła prawie 11 proc. zysku, Canadian National Railway prawie cztery proc., Lennox International nadal w dniu wyceny wykazywała stratę dziewięciu proc.

Poza tym, w mijającej edycji zajęto lub utrzymywano pozycje długie na rynkach surowcowych: złota, zbóż (w tym ziarna soi, kukurydzy i pszenicy), cukru oraz kawy. Inwestycja na rynku kawy przyniosła w ostatniej odsłonie prawie 17 proc. zysku. Cały portfel tego wydania przyniósł prawie 2,5 proc. zysku, a od początku blisko 8 proc. W nowej odsłonie na zbliżające się tygodnie, utrzymywana jest pozycja długa dla złota, cukru, zbóż. Nadal utrzymywana jest pozycja krótka dla indeksów oraz akcji Lennox International na rynku amerykańskim. Nowością tej odsłony jest inwestycja bezpośrednia w kontrakty futures (Chicago Mercantile Exchange) dla pszenicy – kontrakt majowy oraz zakup akcji z rynku polskiego (Tauron oraz Jastrzębska Spółka Węglowa). Pozostałe środki (nieco poniżej 10 proc.) pozostają na lokacie bankowej.

Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Biznes i Świat