Najnowsze

Koniec z luksusem w British Airways

Najnowsze

TVN24Kryzys pogrążył w miliardowych stratach światowych potentatów przewozów lotniczych

British Airways być może zlikwiduje klasę biznesową w przypadku części połączeń do Azji - pisze "The Times". Według gazety, brytyjski przewoźnik uznał, że i tak nie jest w stanie zaproponować biznesmenom takich luksusów jak konkurencja z Singapuru czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

"The Times" podkreśla, że przewoźnicy z Azji coraz częściej wprowadzają w biznes klasie takie luksusy jak indywidualne kabiny z przesuwanymi drzwiami, własne lodówki dla pasażerów czy skórzaną tapicerkę.

Nie stać ich na "taką" pierwszą klasę

Według gazety, zarząd British Airways miał uznać, że nie jest w stanie konkurować o portfele zamożnych pasażerów, dlatego nowe Boeingi, które będą latały do Azji, nie będą już miały pierwszej klasy.

W listopadzie British Airways i hiszpańska Iberia ogłosiły zawarcie umowy o połączeniu obu linii lotniczych. Kapitalizacja połączone spółki wyniesie blisko 5 miliardów euro i będzie znacznie wyższa niż francusko-holenderskiej grupy Air France-KLM (3,3 mld euro) i bliska niemieckiej Lufthansy (nieco ponad 5 mld euro).

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości