Kolejny problem z autami Toyoty

Najnowsze

Aktualizacja:
lexus.comToyota wycofuje Lexusy GX 460

Koncern Toyota Motor Corp. podjął decyzję o czasowym wstrzymaniu sprzedaży w USA modelu Lexus GX 460 po tym jak magazyn konsumentów "Consumer Reports" postawił pod znakiem zapytania jego zdolności trakcyjne. Pismo ostrzegło swych czytelników przed kupowaniem tych samochodów.

Według "Consumer Reports", Lexusy GX 460, będące dużymi samochodami typu SUV, mają problemy z trzymaniem się drogi i mogą wywrócić się podczas wykonywania ostrych skrętów. Chodzi o model z 2010 r., który wszedł do sprzedaży na początku roku.

Dotychczas sprzedano ok. 6 tys. tych samochodów. Koncern ocenia, że u dealerów jest jeszcze ok. 1600 egzemplarzy.

Sprzedaż wstrzymana

Japoński producent wezwał swoich dealerów aby wstrzymali sprzedaż Lexusów GX 460 do czasu zakończenia ich testów na fabrycznych poligonach. - Traktujemy sytuację modelu GX 460 bardzo poważnie i jesteśmy zdecydowani zidentyfikować i usunąć problem, o którym napisał "Consumer Reports" - powiedział Mark Templin, wiceprezes amerykańskiej filii koncernu.

Decyzja wstrzymania sprzedaży Lexusów GX 460 jest kolejnym ciosem dla prestiżu Toyoty i tak już mocno nadszarpniętego wycofaniem do naprawy ok. 9 mln samochodów na całym świecie z powodu problemów z pedałem przyspieszenia i układem hamulcowym.

Niedawno amerykański Departament Transportu ukarał koncern grzywną w wysokości 16,4 mln dolarów za niepoinformowanie władz federalnych o tych problemach we właściwym czasie.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: lexus.com