GoPro zakręci giełdą? Inwestorzy oczekują zysków

Najnowsze

gopro.comCamera Hero3 także stała się przebojem na rynku

Firma GoPro, producent ukochanych przez miłośników sportów ekstremalnych, małych kamer wideo idzie na giełdę. Są już plany dotyczące pierwszej wielomiliardowej oferty publicznej (IPO), a tym samym dopuszczenia akcji do obrotu - pisze "Financial Times". Jak mówi osoba zaangażowana w proces, oczekuje się, że firma zyska w ten sposób od 300 do 500 mln dolarów.

W sprawie IPO głównymi doradcami są JP Morgna, Citigroup i Barclays. Jednak odmówiły one komentarza do informacji o debiucie GoPro. Kanadyjska firma skorzysta z przepisów, które pozwalają przedsiębiorcom złożyć dokumenty finansowe do amerykańskiej komisji papierów wartościowych w tajemnicy. Zasada ta jest powszechnie wykorzystywana przez wiele firm.

Szybki wzrost

W ciągu ostatnich kilku lat GoPro zdobyło rynek kamer (model Hero) używanych do filmowania sportów ekstremalnych. Takie kamery miał ze sobą m. in. Felix Baumgartner podczas skok z kosmosu. Pomimo rosnącej konkurencji GoPro sprzedał już ponad 4 mln podobnych urządzeń, co czyni go liderem w segmencie.

GoPro przetestuje apetyty inwestorów, ale już teraz widać duże oczekiwania. Wartość firmy została oszacowana na 2,25 mld dolarów, co sugeruje, że inwestorzy oczekują dużego wzrostu.

W krótkim komunikacie GoPro podała, że o dalszych planach dotyczących IPO będzie informować już po zakończaniu procesu rejestracji.

Autor: mn//gry / Źródło: Financial Times

Źródło zdjęcia głównego: gopro.com