TVN24 | Białystok

Odpowie za usiłowanie zabójstwa. Policja twierdzi, że pobił kobietę i ugodził nożem drugą

TVN24 | Białystok

Autor:
tm//rzw
Źródło:
tvn24.pl
Łuków. 39-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa. Miał pobić 27-latkę i ugodzić nożem 72-latkę (materiał z 15.04.2022)
Łuków. 39-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa. Miał pobić 27-latkę i ugodzić nożem 72-latkę (materiał z 15.04.2022)
wideo 2/5
Łuków. 39-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa. Miał pobić 27-latkę i ugodzić nożem 72-latkę  

27-letnia mieszkanka Łukowa (Lubelskie) spacerowała przy bulwarach, 72-latka myła przy bloku okna. Pierwsza została zaatakowana pięściami, druga nożem. W poszukiwania domniemanego sprawcy zaangażowali się wszyscy policjanci, którzy mieli tego dnia służbę. Po niespełna trzech godzinach zatrzymali podejrzanego 39-latka. Grozi mu dożywocie.

We wtorek (12 kwietnia) łukowska policja dostała zgłoszenie o tym, że w pobliżu bulwarów nad Krzną ktoś dotkliwie pobił młodą kobietę. - Od pokrzywdzonej 27-latki mundurowi dowiedzieli się, że zaatakował ją rowerzysta, który najpierw zaczął ją szarpać za ubranie, a później uderzył kilkakrotnie pięścią w głowę – mówi aspirant sztabowy Marcin Józwik z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

W momencie zatrzymania, 39-latek szedł chodnikiem Lubelska Policja

Jak gdyby nic się nie stało, wsiadł na rower i odjechał

Mimo że młoda kobieta przewróciła się na ziemię, agresywny mężczyzna w dalszym ciągu ją bił. Później, jak gdyby nic się nie stało, wsiadł na rower i odjechał w kierunku centrum miasta.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Pokrzywdzona została odwieziona do szpitala. Na szczęście okazało się, że jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – zaznacza asp. szt. Józwik.

Zadał kilka ciosów ostrym narzędziem

Kilkanaście minut później, gdy policjanci ustalali dokładne okoliczności tej sprawy, dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o kolejnym zdarzeniu – tym razem przy ulicy Orzeszkowej. Ze zgłoszenia wynikało, że idący w pobliżu bloku mężczyzna ranił starszą kobietę.

- Jak wstępnie ustalili policjanci, do zdarzenia doszło w momencie, kiedy 72-letnia łukowianka myła okna w piwnicy budynku. Przechodzący w pobliżu mężczyzna kilkukrotnie ostrym narzędziem zadał jej ciosy, a później poszedł w kierunku torów kolejowych – opowiada policjant.

Ranna kobieta poprosiła o pomoc swoich sąsiadów. Ci wezwali karetkę, która zabrała 72-latkę do szpitala.

Zatrzymany nie chciał odpowiadać na żadne pytania

- Początkowo nic nie wskazywało, że coś łączy ze sobą te dwa zdarzenia, jednak policjanci nie wykluczyli też takiej ewentualności. Z każdą minutą funkcjonariusze zdobywali nowe informacje. Mimo rozbieżnych sygnałów, ustalili między innymi, jak był ubrany mężczyzna, który mógł mieć związek z jednym ze zdarzeń – zaznacza asp. szt. Józwik.

Mężczyzna trafił od aresztuLubelska Policja

Do działań zaangażowano wszystkich policjantów pełniących wówczas służbę. Po niespełna trzech godzinach policjanci z łukowskiej drogówki zauważyli idącego chodnikiem mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy. Zatrzymany 39-letni łukowianin nie chciał rozmawiać i nie odpowiadał na zadawane mu pytania. Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi.

Policja zabezpieczyła ślady, ma też inne dowody

Jeszcze tego samego dnia policja znalazła rower, którym poruszał się sprawca ataku na 27-latkę. Następnego dnia - kilkaset metrów od ulicy Orzeszkowej - kryminalni odnaleźli nóż, którym została ugodzona 72-latka.

Z ustaleń mundurowych wynika, że sprawcą obydwu zdarzeń może być zatrzymany 39-latek.

Czytaj też: Miał razić prądem i dusić poduszką. 17-latek podejrzany o usiłowanie zabójstwa swojej ciotki

- Szereg czynności procesowych, zabezpieczone ślady i inne dowody pozwoliły na to, by prokurator przedstawił 39-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa – zaznacza asp. szt. Józwik.

W czwartek sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zastosował wobec 39-letniego łukowianina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Grozi mu dożywocie.

Do ataków na kobiety doszło w Łukowie

Autor:tm//rzw

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lubelska Policja

Pozostałe wiadomości