"Czas decyzji: ring". "To nas czeka, jeżeli PiS będzie rządziło kolejną kadencję"

Źródło:
TVN24
"Czas decyzji: ring". Kandydatki do Sejmu - Agnieszka Pomaska i Magdalena Sroka - o największych aferach władzy
"Czas decyzji: ring". Kandydatki do Sejmu - Agnieszka Pomaska i Magdalena Sroka - o największych aferach władzyTVN24
wideo 2/3
"Czas decyzji: ring". Kandydatki do Sejmu - Agnieszka Pomaska i Magdalena Sroka - o największych aferach władzyTVN24

Chciałabym przypomnieć o aferze NCBR. Jak Republikanie pod przewodnictwem Adama Bielana dopuszczali się, delikatnie mówiąc, na szeroką skalę nieprawidłowości, które mogły doprowadzić do utraty i uszczerbku budżetu państwa ze środków - mówiła w programie "Czas decyzji: ring" Magdalena Sroka (Trzecia Droga), zapytana o aferę rządów PiS, na której rozliczenie najbardziej czeka. - Ja jestem z Pomorza i to, że nasza pomorska spółka, nasza pomorska perełka, została sprzedana po zaniżonej wartości, jak się szacuje, zaniżonej o cztery i pół miliarda złotych - stwierdziła Agnieszka Pomaska (Koalicja Obywatelska).

Gościniami programu "Czas decyzji: ring" były dwie kandydatki do Sejmu w okręgu 25 (Gdańsk) - Magdalena Sroka (Trzecia Droga) oraz Agnieszka Pomaska (Koalicja Obywatelska).

Agnieszka Pomaska i Magdalena Sroka w "Czas decyzji: ring"TVN24

Pomaska: każdy powinien czuć się w Polsce bezpiecznie

Obie polityczki zostały zapytane o swój najważniejszy postulat na pierwsze 100 dni pełnienia mandatu posłanki.

Pierwsza na pytanie odpowiedziała Agnieszka Pomaska. - Mój postulat jest taki, że każdy w rządzie zajmuje się tym, do czego został powołany. Minister Finansów nie zajmuje się tym, żeby uprawiać propagandę finansową - stwierdziła przedstawicielka Koalicji Obywatelskiej. - Każdy w Polsce powinien się czuć bezpiecznie. Finansowo, jeśli chodzi o bezpieczeństwo własne i swoich dzieci - dodała. Zapowiedziała także, że jej formacja przedstawi w sobotę 100 postulatów na pierwsze 100 dni rządów.

Agnieszka Pomaska TVN24

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej wskazała kolejne ważne dla niej sprawy. - Ukrócić złodziejstwo władzy w Polsce. I sprawić, żeby ludzie mieli poczucie, że czują się w Polsce jak u siebie w domu. Że nikt ich kosztem nie żyje po prostu. Bo wtedy będzie niższa inflacja. Bo wtedy będzie wyższy poziom edukacji. Bo wtedy po prostu będziemy czuć się lepiej w swojej okolicy - dodała.

Sroka: najważniejsze dla mnie jest przywrócenie praworządności i uruchomienie środków z KPO

Magdalena Sroka, jako najważniejsze dla niej kwestie, wskazała "przywrócenie praworządności i uruchomienie środków z KPO". Prowadząca program wskazała jednak, że ustawę odblokowującą unijne środki zablokować może prezydent. - Ja jestem przekonana, że prezydent Andrzej Duda również w zmieniających się okolicznościach będzie musiał zmienić swoje podejście do polityki i do przyszłości - odpowiedziała Sroka.

- Dla mnie, jako byłej funkcjonariuszki, odpolitycznienie instytucji publicznych jest również jednym z tych postulatów. Ja dzisiaj nie mogę słuchać moich kolegów funkcjonariuszy policji, którzy dzwonią i łapią się za głowę z powodu tego, co się dzieje - dodała.

- Dzisiaj widzimy, że instytucje państwa zostały obsadzone przez nominatów partyjnych - nie ekspertów - którzy na rozkaz wykonują polecenia. Tak być nie powinno. Powinno państwo sprawnie funkcjonować i równo traktować wszystkich obywateli - stwierdziła.

Pomaska: chcę rozliczyć afery, które były dziełem Daniela Obajtka

Kandydatki opowiedziały także o aferach władzy, na których rozliczenie najbardziej czekają. - Na pewno to, co jest dziełem Daniela Obajtka - stwierdziła Pomaska. - Ja jestem z Pomorza i to, że nasza pomorska spółka, nasza pomorska perełka, została sprzedana po zaniżonej wartości, jak się szacuje, zaniżonej o cztery i pół miliarda złotych - dodała.

- To, że pan Daniel Obajtek, który był oskarżony o współpracę ze zorganizowaną grupą przestępczą. Decyzją tej władzy miał wycofany akt oskarżenia z sądu, a dzisiaj zarządza największą spółką Skarbu Państwa - kontynuowała.

- Rozliczenie wszystkich afer dotyczących spółek Skarbu Państwa, w szczególności Orlenu. Mieliśmy też raport w sprawie omijania ustawy kominowej w spółkach Skarbu Państwa. Zawyżane są wynagrodzenia. Orlen, Lotos i pan Obajtek powinni trafić przed sąd jak najszybciej - mówiła.

Sroka: kiedy byłam w tym środowisku, bardzo szybko zorientowałam się, jacy to są ludzie

Na pytanie odpowiedziała także Magdalena Sroka. - Ja chciałabym jeszcze przypomnieć o aferze NCBR. Jak Republikanie pod przewodnictwem Adama Bielana dopuszczali się, delikatnie mówiąc, na szeroką skalę nieprawidłowości, które mogły doprowadzić do utraty i uszczerbku budżetu państwa ze środków, które dystrybuowane były przez NCBR - stwierdziła.

Magdalena SrokaTVN24

- Muszę państwu powiedzieć, że kiedy byłam w tym środowisku, bardzo szybko zorientowałam się, jacy to są ludzie. Ludzie, którzy dla własnych korzyści tak naprawdę są w stanie zrobić wszystko. I to nas czeka, jeżeli PiS będzie rządziło kolejną kadencję - dodała.

Polityczki wskazały także, kto według nich jest najlepszym kandydatem na premiera. Agnieszka Pomaska wskazała Donalda Tuska, Magdalena Sroka zaś – Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Autorka/Autor:ks / prpb

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Ratownicy odnaleźli poszukiwanego górnika w kopalni Rydułtowy, w której w czwartek doszło do wstrząsu. Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach poinformował, że mężczyzna żyje. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratowniczego. - Jest przygotowywany do transportu na powierzchnię, jest w stanie komunikatywnym, został opatrzony przez lekarza - powiedział prezes PGG, Leszek Pietraszek.

Poszukiwany górnik został odnaleziony. Mężczyzna żyje. "Jest w stanie komunikatywnym"

Poszukiwany górnik został odnaleziony. Mężczyzna żyje. "Jest w stanie komunikatywnym"

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvn24

Po matce dostała walizkę, a w niej kilka kosmetyków, zdjęć i książek. - Drobnica, do wyceny praktycznie zero złotych - mówi w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl Katarzyna Kujawa, prawniczka z kancelarii adwokackiej Rynkowski. Mimo to na konto wchodzi komornik i zabiera dziesięć tysięcy złotych. W kolejce są następne egzekucje. - Mam już wiele nieprzespanych nocy za sobą, jestem tym okrutnie zmęczona - komentuje Maria Zapędowska, która spłaca długi po zmarłym rodzicu.

Dostała walizkę, musi spłacać dług. "Gehenna i paranoja. Idzie się rozchorować"

Dostała walizkę, musi spłacać dług. "Gehenna i paranoja. Idzie się rozchorować"

Źródło:
tvn24.pl

40-letni mężczyzna został napadnięty na placu Konstytucji. Jak podała straż miejska, został pobity i skopany do nieprzytomności. Poszkodowanemu na pomoc ruszył strażnik.

Bili pięściami i kopali. 40-latek napadnięty w środku dnia w centrum miasta

Bili pięściami i kopali. 40-latek napadnięty w środku dnia w centrum miasta

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na ślubie wystąpili już Rihanna i Justin Bieber, był szklany pałac i rejs, a "najbardziej ekstrawaganckie wesele roku" jeszcze się nie skończyło - pisze "Wall Street Journal". Eksperci z branży szacują, ile to wszystko kosztowało.

"Najbardziej ekstrawagancki ślub roku". Ile to kosztowało

"Najbardziej ekstrawagancki ślub roku". Ile to kosztowało

Źródło:
"The Wall Street Journal"

Księżna Kate pojawi się na niedzielnym finale Wimbledonu mężczyzn - poinformował Pałac Kensington. Będzie to jej drugie publiczne wystąpienie od czasu zdiagnozowania u niej choroby nowotworowej.

Kate będą mogły zobaczyć w niedzielę miliony ludzi. Komunikat Pałacu Kensington 

Kate będą mogły zobaczyć w niedzielę miliony ludzi. Komunikat Pałacu Kensington 

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

- Były już próby zamachu na Władimira Putina, ale - jak widać - do tej pory się nie powiodły - ujawnił szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Kyryło Budanow. Więcej szczegółów w tej sprawie nie przekazał.

Wywiad w Kijowie: były próby zamachu na Putina

Wywiad w Kijowie: były próby zamachu na Putina

Źródło:
PAP, Agientstwo

Przez dwa miesiące w roku jest tyle pracy, że nie wiadomo, w co ręce włożyć. Potem mają "szyje jak u żyrafy", wyglądając majowego weekendu, bo brakuje pieniędzy po zimie. Dla firm funkcjonujących w turystyce nie ma niczego pośrodku. Niektóre się zamykają, część szuka pomysłu, jak przetrwać w trakcie tak zwanego niskiego sezonu.

Najpierw "ostra jazda", potem "szyja jak u żyrafy"

Najpierw "ostra jazda", potem "szyja jak u żyrafy"

Źródło:
tvn24.pl

Część klientów otrzymała wysokie przedpłaty za prąd na lipiec i koleje miesiące. Stało się to zanim weszły w życie nowe regulacje mrożące ceny energii. Czy firmy energetyczne wyślą nowe, skorygowane rachunki? Zapytaliśmy o to największych sprzedawców prądu w kraju.

Zamieszanie z cenami prądu. "Przyjmujemy wszystkie wnioski o korekty"

Zamieszanie z cenami prądu. "Przyjmujemy wszystkie wnioski o korekty"

Źródło:
tvn24.pl

Gdzie jest burza? W sobotę 13.07 o poranku nad częścią kraju pojawiły się wyładowania atmosferyczne. Burze wygasły na kilka godzin, ale po południu znowu zaczęło grzmieć. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Znowu słychać grzmoty

Gdzie jest burza? Znowu słychać grzmoty

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Izraelskie wojsko przeprowadziło atak na miasto Chan Junus w Gazie. Jak twierdzi armia, celem był dowódca wojskowy Hamasu Mohammed Deif. Według lokalnych władz, w ataku zginęło co najmniej 71 Palestyńczyków, a blisko 300 osób zostało rannych.

Izraelski atak w Strefie Gazy. Niemal 300 osób rannych, 71 nie żyje

Izraelski atak w Strefie Gazy. Niemal 300 osób rannych, 71 nie żyje

Źródło:
Reuters

Pożar hal firmy działającej w Malcu nieopodal Oświęcimia został opanowany - poinformowali strażacy. Dwie hale uległy zniszczeniu, trzecią udało się uratować. 99 pracowników zdążyło się ewakuować, nikt nie został ranny. Na miejscu panuje duże zadymienie. Służby prasowe wojewody małopolskiego przekazały apel straży o nieotwieranie okien w okolicy i niezbliżanie się do miejsca pożaru.

Duży pożar hal. "Zniszczenia są niemałe"

Duży pożar hal. "Zniszczenia są niemałe"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP, TVN24
Rocznica rzezi wołyńskiej. "Co następne - inscenizacja komór gazowych i krematoriów z Auschwitz?"

Rocznica rzezi wołyńskiej. "Co następne - inscenizacja komór gazowych i krematoriów z Auschwitz?"

Źródło:
tvn24.pl, gov.pl
Premium

Pięciu prokuratorów pracuje na miejscu katastrofy lotniczej, do której doszło w piątek w Gdyni. Prowadzone są oględziny terenu lotniska. Na razie nie postawiono żadnych hipotez, w jaki sposób doszło do zdarzenia.

Prokuratorzy na miejscu katastrofy. "Zostały odnalezione i zabezpieczone skrzynki samolotu"

Prokuratorzy na miejscu katastrofy. "Zostały odnalezione i zabezpieczone skrzynki samolotu"

Źródło:
TVN24, PAP

33-letni obywatel Czech wpadł samochodem do rowu i uderzył w przepust. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Szalejów Górny. Mężczyzny nie udało się uratować. Na miejscu są utrudnienia, ruch odbywa się wahadłowo.

Tragiczny wypadek. Nie żyje 33-letni Czech

Tragiczny wypadek. Nie żyje 33-letni Czech

Źródło:
tvn24.pl

W Opocznie świadek zauważył mężczyznę, który płonął na jednej z ulic. Po chwili ugasił jego ubrania i zadzwonił na służby. Poszkodowany z ranami oparzeniowymi śmigłowcem LPR trafił do szpitala w Warszawie.

Mężczyzna płonął na ulicy. Pomógł mu świadek

Mężczyzna płonął na ulicy. Pomógł mu świadek

Źródło:
tvn24.pl

Sąd w Nowym Meksyku umorzył sprawę przeciwko Alecowi Baldwinowi oskarżonemu o nieumyślne spowodowanie śmierci operatorki Halyny Hutchins. W październiku 2021 roku została postrzelona na planie westernu "Rust". Ranny został wówczas reżyser filmu Joel Souza.

Sąd zdecydował, Alec Baldwin się rozpłakał

Sąd zdecydował, Alec Baldwin się rozpłakał

Źródło:
PAP

Sudańskie służby bezpieczeństwa nakazały wszystkim cudzoziemcom opuszczenie stolicy kraju Chartumu i jego okolic w ciągu dwóch tygodni. Powodem są nasilające się walki w mieście.

Cudzoziemcy mają dwa tygodnie, żeby wyjechać z miasta

Cudzoziemcy mają dwa tygodnie, żeby wyjechać z miasta

Źródło:
PAP

Donald Trump ponownie ma pełny dostęp do swoich kont na Facebooku i Instagramie - ogłosiła spółka Meta. Decyzję koncernu skomentował sztab wyborczy Joe Bidena.

Decyzja giganta w sprawie kont Trumpa na Facebooku i Instagramie

Decyzja giganta w sprawie kont Trumpa na Facebooku i Instagramie

Źródło:
PAP

Wokół sztucznej inteligencji powstaje bańka inwestycyjna, która może zakończyć się katastrofą. Tak jak bańka internetowa z początku wieku - uważa analityk James Ferguson.

Ostrzeżenie przed powtórką z historii. "Wiemy, jak takie bańki się kończą"

Ostrzeżenie przed powtórką z historii. "Wiemy, jak takie bańki się kończą"

Źródło:
Fortune

Nie żyje Stanisław Wielgus, pilot doświadczalny, konstruktor i instruktor lotniczy. Jego kariera trwała nieprzerwanie 56 lat. Zmarł w piątek w wieku 97 lat. Wielgus w czasie II wojny światowej był łącznikiem Armii Krajowej, walczył z partyzantce.

Stanisław Wielgus nie żyje. Pilot i konstruktor miał 97 lat

Stanisław Wielgus nie żyje. Pilot i konstruktor miał 97 lat

Źródło:
dlapilota.pl

- Pismo potwierdzające uchylenie immunitetu Marcina Romanowskiego zostało podpisane przez marszałka Sejmu Szymona Hołownię i wysłane do prokuratury - przekazał w programie "#BezKitu" nieoficjalnie dziennikarz TVN24 Radomir Wit.

TVN24 nieoficjalnie: pismo w sprawie Romanowskiego wysłane z Sejmu do prokuratury

TVN24 nieoficjalnie: pismo w sprawie Romanowskiego wysłane z Sejmu do prokuratury

Źródło:
TVN24
Co pogoda robi nam z mózgiem?

Co pogoda robi nam z mózgiem?

Źródło:
Magazyn TVN24
Premium

Tylko 20 procent kobiet w Polsce wykrywa wcześnie nowotwory piersi, a ta wczesna diagnostyka jest w zasadzie kluczem do wyleczenia - mówiła w TVN24 Marta Bednarek z Fundacji Rak'n'Roll. Podkreśliła, że mammografia jest jednym z badań, do których nie ma problemów z dostaniem się i jest bezpłatna. Bednarek oceniła, że wprowadzenie jej do pakietu badań medycyny pracy jest dobrym pomysłem.

Mammografia w pakiecie? "Naszym zdaniem bardzo dobry pomysł"

Mammografia w pakiecie? "Naszym zdaniem bardzo dobry pomysł"

Źródło:
TVN24

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najgłośniejszych filmowych premierach tego tygodnia. Na wielki ekran trafił między innymi horror "Kod zła" z Nicolasem Cage'em. Prowadząca program wspomniała o Międzynarodowym Festiwalu Filmowym mBank Nowe Horyzonty we Wrocławiu i Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl

"Doppelgänger. Sobowtór", "Godzilla i Kong: Nowe imperium" czy "Król Zanzibaru" - to tylko kilka tytułów, jakie w ostatnich dniach dodano do biblioteki platformy streamingowej Max. Wśród nowości znalazły się także cenione komedie, dramaty i wciągające dokumenty. Co warto obejrzeć?  

Nowości na Max. Kinowe hity i komedie w gwiazdorskiej obsadzie

Nowości na Max. Kinowe hity i komedie w gwiazdorskiej obsadzie

Źródło:
tvn24.pl