Pijana matka spała na ławce, dziecko bawiło się obok. Zobaczył to operator monitoringu

Nietrzeźwa kobieta spała na ławce, zamiast pilnować dziecka
Nietrzeźwa kobieta spała na ławce, zamiast pilnować dziecka
Źródło wideo: TVN 24 Wrocław/KPP w Nysie
Źródło zdj. gł.: Straż Miejska w Głuchołazach
Ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miała 26-letnia kobieta, która "opiekowała się" swoim synem. Pijana matka spała na ławce, a 8-latek bawił się obok, pozostawiony bez opieki. Wszystko zauważył operator miejskiego monitoringu, który wezwał policyjny patrol we wskazane miejsce. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny.

- Informacja o podejrzeniu, że kobieta opiekująca się dzieckiem może być nietrzeźwa, dotarła do policjantów w środę około południa. Operator monitoringu miejskiego zauważył ją siedzącą na ławce w centrum miasta. Natychmiast skierował tam funkcjonariuszy - informuje sierż. sztab. Katarzyna Janas z policji w Głuchołazach (woj. opolskie).

Miała ponad 2,5 promila

Policjanci ustalili, że kobieta, której dotyczyło zgłoszenie, to 26-letnia mieszkanka miasta. Gdy przyjechali na miejsce, spała, a 8-letni chłopiec bawił się obok.

- Badanie stanu trzeźwości, jakie na miejscu przeprowadzili policjanci, pokazało, że kobieta ma ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 26-latka nie potrafiła logicznie wytłumaczyć całej sytuacji - dodaje Janas.

Policjanci przekazali całego i zdrowego chłopca pod opiekę rodziny. Sprawę pijanej matki skierowali do sądu rodzinnego.

Pijana ciężarna i 3-latka bez opieki

Również ponad 2 promile alkoholu miała kobieta z Nowej Rudy, która opiekowała się swoją 3-letnią córką. Policjanci zastali ją w mieszkaniu, kiedy spożywała alkohol. Dodatkowo okazało się, że 38-latka jest w piątym miesiącu ciąży. Sprawą zajmują się już prokuratura i sąd rodzinny. Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia kobiecie grozi kara nawet do pięciu lat więzienia.

Autor: balu / Źródło: TVN 24 Wrocław

Czytaj także: