Dachowanie na rondzie po zderzeniu z ciężarówką

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/gp
Źródło:
TVN24 Wrocław
Dachowanie na rondzie w Mokronosie Dolnymhary1984
wideo 2/6
hary1984Dachowanie na rondzie w Mokronosie Dolnym

Na rondzie w Mokronosie Dolnym pod Wrocławiem kobieta chciała zjechać z wewnętrznego pasa. Obok niej, prawym, jechała ciężarówka. Pojazdy się zderzyły, a samochód osobowy dachował.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek 10 maja. Zarejestrowała je kamerka zamontowana w kabinie uczestniczącej w kolizji ciężarówki. Jej kierowca, jadąc drogą wojewódzką numer 347, wjechał na rondo w Mokronosie Dolnym, z zamiarem zjechania na Autostradową Obwodnicę Wrocławia.

Autor nagrania, jak wyjaśniał, chciał objechać rondo zewnętrznym pasem, pomijając pierwszy zjazd. Niespodziewanie w tym momencie przed ciężarówkę wjechało auto osobowe. Kierująca fordem chciała zjechać z ronda z wewnętrznego pasa. Oba pojazdy się zderzyły. Tir stanął w miejscu, samochód osobowy dachował.

Dachowanie na rondzie w Mokronosie Dolnymhary1984

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Nikt nie ucierpiał

Całe zdarzenie wygląda poważnie, ale jak widać na nagraniu, już po kilku sekundach kierująca fordem wydostała się z auta przez otwór pozostały po rozbitej bocznej szybie. Kobieta wstała o własnych siłach.

"Pani pomimo szoku była bardzo kulturalna i po wytłumaczeniu co poszło nie tak, nawet przeprosiła. Myślała, że tak można jechać, ponieważ wszyscy w tym miejscu tak jeżdżą. Pani przyjęła mandat, nikomu nic się nie stało. Szkoda mi jej było, ale nie mogłem uniknąć zderzenia" - przekazał autor nagrania.

Relację kierowcy ciężarówki potwierdza Paweł Noga z biura prasowego wrocławskiej policji. - Policjanci byli na miejscu. Z ich ustaleń wynika, że kierująca fordem, zjeżdżając z wewnętrznego pasa, nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu kierującemu manem. Nikt nie ucierpiał. Zdarzenie zakończone mandatem dla kierującej samochodem osobowym - mówi Noga.

Autor:ib/gp

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: hary1984