Wrocław

Maluje, choć nie ma rąk. Z Wiednia wrócił z nagrodą

Wrocław

Artysta bez rąk zdobył drugie miejsce w międzynarodowym konkursie
TVN24 WrocławNiepełnosprawny Mariusz Kędzierski tworzy przepiękne rysunki

Pokonał 150 sprawnych rysowników i malarzy, zdobył drugie miejsce w międzynarodowym konkursie Best Global Artist Awards. Mariusz Kędzierski, artysta bez rąk, właśnie wrócił z Wiednia, gdzie odebrał nagrodę.

Best Global Artist Awards to konkurs dla wschodzących gwiazd malarstwa i rysunku. Mariusz Kędzierski, niepełnosprawny rysownik ze Świdnicy zdobył w nim właśnie drugie miejsce pokonując ponad setkę pełnosprawnych artystów. - Nieoficjalnie dowiedziałem się, że przegrałem jednym punktem ze Szkotem - powiedział młody artysta na antenie TVN24.

Mariusz kilka dni temu wrócił z Wiednia, gdzie otrzymał nagrodę.

- Następnym razem będzie jeszcze lepiej. Chociaż samo to, że mogłem tam być, było dla mnie wyróżnieniem - przyznał Kędzierski prezentując swoje prace. - To są już tylko reprodukcje, oryginały zostały sprzedane - dodał.

Pierwszy w głosowaniu internautów

W Wiedniu doceniło go nie tylko jury. W głosowaniu internautów, które było częścią konkursu, zajął pierwsze miejsce. Mariusz cieszy się z sukcesów, ale nie spoczywa na laurach i snuje plany na przyszłość.

- Czekam na następną wystawę w Oksfordzie, zbieram fundusze. Jeśli się do niej zakwalifikuje, moje prace będzie można tam oglądać w lutym przyszłego roku. Bycie zawodowym artystą to fajna praca, pociąga mnie - zdradza.

Bezręki artysta ze Świdnicy

Mariusz Kędzierski urodził się z wadą genetyczną. Rysować zaczął w wieku 16 lat. Na początku były to martwe natury, dziś artysta tworzy bardziej skomplikowane grafiki. Jego prace oglądać można w świdnickiej galerii. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

Niezwykłe rysunki bezrękiego artysty
Niezwykłe rysunki bezrękiego artystynaszaswidnica.pl

Autor: mir/b / Źródło: TVN 24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: archiwum prywatne | Mariusz Kędzierski

Pozostałe wiadomości