Wrocław

Luksusowy hotel zamiast dziury. Rusza budowa w centrum Wrocławia

Wrocław

OVOTak ma wyglądać okolica placu Dominikańskiego

Zardzewiałe rusztowanie i olbrzymi wykop mają zniknąć wreszcie z placu Dominikańskiego we Wrocławiu. - Ruszamy z budową nowoczesnego hotelu - informuje inwestor i zapowiada, że siedmiopiętrowy budynek stanie w miejscu słynnej dziury już za dwa lata.

- Wznowiliśmy właśnie budowę kompleksu OVO Wrocław - informuje Ewa Omasta, manager Wings Properties.

To dobra wiadomość dla wrocławian, którzy zdążyli przyzwyczaić się do widoku szpecącej miasto dziury między placem Dominikańskim a budynkiem Poczty Głównej. To pozostałość po pierwszych pracach, bo robotnicy wjechali na ten teren z koparkami już pięć lat temu.

Zbudują w dwa lata?

Zabrakło jednak pieniędzy i inwestor musiał wstrzymać roboty. - Teraz jednak fundusze są i prace zamierzamy skończyć w dwa lata - mówi Omasta.

Zgodnie z projektem na kupionym przez Wings Properties terenie między ulicami Krasińskiego, Słowackiego i Podwale, wyrośnie 7-piętrowy luksusowy kompleks OVO Wrocław. W środku powstanie hotel Hilton, będą też luksusowe apartamenty, biura i klub fitness.

Całość zaprojektowali pracownicy biura JSK Architekci, którzy wcześniej stworzyli projekt wrocławskiego lotniska i Stadionu Miejskiego na Maślicach.

Budowa pochłonie 70 mln euro.

Dziedziniec nowoczesnego hoteluOVO

Autor: bieru/b / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: OVO

Pozostałe wiadomości