TVN24 | Wrocław

Podczas zajęć wychowania fizycznego spadł z drabinki. 10-letni chłopiec nie żyje, śledztwo prokuratury

TVN24 | Wrocław

Aktualizacja:
Autor:
wini/gp
Źródło:
TVN24 Kraków
Nie żyje 10-latek, który spadł z drabinek
Nie żyje 10-latek, który spadł z drabinekTVN24
wideo 2/4
TVN24Nie żyje 10-latek, który spadł z drabinek

10-letni chłopiec spadł z drabinki podczas lekcji wychowania fizycznego. Był reanimowany przez nauczycieli i strażaków, na miejsce przyleciał też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, dziecka nie udało się uratować.

Do tragedii doszło w piątek w szkole podstawowej we wsi Kostomłoty (Dolny Śląsk). Zgłoszenie wpłynęło do straży pożarnej o 12.26, a do pogotowia ratunkowego o 12.31.

Informacje o zdarzeniu potwierdziła Justyna Sochacka, rzeczniczka prasowa LPR. Jak ustalił reporter TVN24 Tomasz Kanik, najpierw próbowano wezwać śmigłowiec z Wrocławia, jednak ten był zajęty przy innym zgłoszeniu. Na miejsce skierowano załogę z Opola, jednocześnie do Kostomłotów wyruszyła karetka.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Reanimacja

Na miejsce przyjechali też strażacy ze Środy Śląskiej, z Kątów Wrocławskich i OSP Kostomłoty. Pierwszy zastęp był na miejscu o 12.31. O 12.44 na miejscu były trzy zastępy straży pożarnej. O 12.47 przyjechała karetka z Wrocławia, a o 13.04 przyleciał śmigłowiec.

Przed przyjazdem ratowników reanimację chłopca prowadzili obecni ma miejscu nauczyciele, następnie lekarz z pielęgniarką, pomagali strażacy. Niestety, życia 10-latka nie udało się uratować.

Śledztwo

Młodsza aspirant Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji przekazała, że na chwilę obecną policja nie informuje o szczegółach tego zdarzenia. Okoliczności wypadku bada prokuratura.

- Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci chłopca. Prowadzone jest z artykułu 160 Kodeksu karnego - narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Zostały zabezpieczone dowody i przesłuchani świadkowie. Chłopiec wcześniej nie uskarżał się na żadne dolegliwości, nie miał problemów zdrowotnych przed rozpoczęciem zajęć - przekazał Radosław Żarkowski z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Autor:wini/gp

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości