Tragiczne wypadki na A4, zginęły dwie osoby

Wrocław

M. Skrobotowicz | TVN24 WrocławWypadek na A4. Jedna osoba nie żyje

Seria wypadków i kolizji na dolnośląskim odcinku autostrady A4. W dwóch tragicznych zdarzeniach zginęły dwie osoby. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

W środowy poranek na dolnośląskim odcinku autostrady A4 doszło do serii zdarzeń drogowych. Do najpoważniejszych na terenie powiatów legnickiego i jaworskiego.

Wbił się w tył ciężarówki

Do pierwszego wypadku doszło na jezdni w kierunku Zgorzelca przed godziną 5 rano.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący dostawczym renault z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w tył pojazdu ciężarowego - informuje st. sierż. Anna Tersa z policji w Legnicy. I dodaje, że wcześniej na tym odcinku drogi doszło do kolizji. - Powstał zator, w którym stał kierowca ciężarówki. Kierujący renault, który w niego uderzył, poniósł śmierć na miejscu - mówi Tersa. Kierowca tira był trzeźwy. Po wypadku droga była zablokowana przez kilka godzin.

Zderzenie trzech tirów, nie żyje kierowca

Do drugiego tragicznego wypadku doszło po godzinie 7 na wysokości węzła Wądroże Wielkie na jezdni prowadzącej w kierunku granicy. Zderzyły się tam trzy samochody ciężarowe. Pierwszym z nich kierował Polak, drugim obywatel Litwy, który podróżował ze swoim rodakiem, trzecie z aut miało portugalskie tablice rejestracyjne. Obywatelstwa kierowcy nie udało się jeszcze ustalić.

- Kierowca pojazdu na portugalskich numerach rejestracyjnych nie zauważył pojazdów stojących w korku. Z dużą siłą uderzył w ostatni z nich i poniósł śmierć na miejscu - relacjonuje kom. Łukasz Kubiś z policji w Jaworze. I dodaje, że obywatele Litwy, którzy znajdowali się w uderzonym od tyłu tirze, odnieśli obrażenia i trafili do szpitala. - Siłą rozpędu zostali wepchnięci na pojazd stojący przed nimi. Kierowca z pierwszego pojazdu nie odniósł obrażeń - informuje policjant.

Droga pomiędzy węzłami Wądroże Wielkie a Budziszów Wielki jest zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin. Na miejsce ściągnięto specjalny sprzęt, który ma pomóc w usunięciu najbardziej uszkodzonego pojazdu.

Do wypadku doszło na wysokości węzła Wądroże Wielkie:

Mapa Targeo

Autor: tam/gp / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław