Wrocław

Daniel zaplątał się w siatkę. Zobacz akcję uwalniania zwierzęcia

Wrocław

Akcja uwolnienia daniela
Piotr Gorzelak | Nadleśnictwo Oleśnica ŚląskaAkcja ratowania daniela na terenie leśnictwa Budczyce

Daniel zaplątał się w siatkę, którą zostawili w lesie leśnicy. Gdy zauważyli uwięzione zwierzę ruszyli z pomocą. Pomogli pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wspólnymi siłami daniela udało się oswobodzić.

Do akcji zarejestrowanej na filmie przez leśniczego Piotra Gorzelaka doszło w piątek. - Przeprowadzaliśmy akcję rozgradzania drzewostanu. Gdy wróciłem na miejsce w piątek sprawdzić, czy wszystko jest w porządku zobaczyłem zaplątanego w siatkę daniela - mówi Gorzelak, leśniczy leśnictwa Budczyce.

Mężczyzna wezwał posiłki. Na miejsce przyjechała zaprzyjaźniona ekipa z Ośrodka Badań Środowiska Leśnego i Hodowli Zwierząt Łownych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. - Pojawili się bardzo szybko, bo akurat byli w pobliżu. Zwierzę zaczepiło się o poroże. Dzięki temu nie odniosło obrażeń - relacjonuje leśniczy.

Akcja sprawna, daniel odzyskał wolność

Na nagranym przez niego filmie widać jak przestraszony daniel miota się wokół drzewa. Jeden z mężczyzn łapie zwierzę za kopyta, co je unieruchamia. W tym czasie drugi z ratowników nożycami rozcina pułapkę w którą wpadło zwierzę. Po chwili zwierzę jest wolne i biegnie do lasu. "Akcja przebiegła nadzwyczaj sprawnie. Cóż więcej można powiedzieć - chyba tylko cytując klasyka: Będzie żył!" - czytamy na Facebooku Nadleśnictwa Oleśnica Śląska.

Daniel był uwięziony na terenie leśnictwa Budczyce:

Mapa Targeo

Autor: tam/gp / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Nadleśnictwo Oleśnica Śląska | Piotr Gorzelak

Pozostałe wiadomości