Półtoraroczne dziecko wpadło do przydomowego basenu. Śmigłowiec LPR zabrał je do szpitala

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24
Chrząstawa Wielka. Rzecznik straży pożarnej o reanimacji dziecka
Chrząstawa Wielka. Rzecznik straży pożarnej o reanimacji dzieckaTVN24
wideo 2/5
TVN24Chrząstawa Wielka. Rzecznik straży pożarnej o reanimacji dziecka

W Chrząstawie Wielkiej (woj. dolnośląskie) strażacy i medycy reanimowali 18-miesięczne dziecko, które zostało wyciągnięte z przydomowego basenu. Jak podaje straż pożarna, udało się przywrócić dziecku czynności życiowe i zostało przetransportowane do szpitala.

Około godziny 12.10 służby otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Chrząstawa Wielka (woj. dolnośląskie) pomocy potrzebuje 1,5-roczne dziecko, które wpadło do przydomowego basenu o średnicy pięciu metrów.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

- Na miejsce ruszyli strażacy. Kiedy dotarli pod wskazany adres okazało się, że dziecko zostało już wyciągnięte z wody. Strażacy rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Następnie dziecko przekazano medykom Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy przejęli prowadzenie czynności. Z informacji, które posiadam wynika, że udało się przywrócić czynności życiowe dziecka - powiedział tvn24.pl st. kpt Tomasz Szwajnos z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

Dziecko zostało przetransportowane do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego. Anna Poznańska, rzeczniczka tej placówki potwierdziła, że dziecko trafiło właśnie do tej lecznicy i że znajduje się na oddziale intensywnej terapii. 

Czytaj też: TONIEMY. RAPORT TVN24: JAK BYĆ BEZPIECZNYM NAD WODĄ?>>>

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Kamil Smyk/Shutterstock

Pozostałe wiadomości