Spielberg, Angela Merkel, Linkin Park i 2 miliony innych pasażerów wrocławskiego lotniska

Wrocław

airport.wroclaw.pl2014 rok był bardzo udany dla wrocławskiego portu lotniczego

Lądowali na nim znani artyści, politycy, sportowcy, a poza tym odprawiło rekordową liczbę 2 mln pasażerów. Wrocławskie lotnisko podsumowuje 2014 rok. Rekordowy nie tylko pod względem liczby odprawionych pasażerów, ale i międzynarodowych wyróżnień.

Wrocławskie lotnisko rok 2014 zalicza do bardzo udanych. Zanotowało rekordową liczbę odprawionych pasażerów, zwiększyło liczbę połączeń krajowych, a poza tym w jednym z międzynarodowych rankingów zostało uznane za najlepsze na świecie.

Historyczne 2 miliony pasażerów

Dla portu lotniczego im. Mikołaja Kopernika 2014 rok, to rekordowy i historyczny rok przede wszystkim pod jednym względem. Wrocławskiemu lotnisku po latach starań w końcu udało się przekroczyć liczbę 2 mln odprawionych pasażerów. Dokładna liczba to 2 mln 85 tys. osób, które skorzystały z portu w stolicy Dolnego Śląska.

Już w 2012 roku lotnisko było blisko pobicia tego rekordu - 1 mln 996 tys. pasażerów, by w kolejnym 2013 roku zaliczyć mały spadek i zakończyć z wynikiem 1 mln 920 tys. odprawionych pasażerów.

W ciągu ostatnich 365 dni na terminalu wrocławskiego lotniska wypito 53 tys. kaw i 11,5 tys. herbat, zjedzono 48 tys. kanapek. Zużyto 13,5 tys. rolek papieru toaletowego i 6,5 tys. litrów mydła.Pod szlabanami lotniskowego parkingu przejechało ok. 1,13 mln samochodów.

Wylądowali: Spielberg, Merkel i Linkin Park

Port lotniczy im. Mikołaja Kopernika chwali się również znanymi na całym świecie nazwiskami, które znalazły się wśród 2 mln pasażerów. We Wrocławiu lądował m.in. Steven Spielberg, który we Wrocławiu kręcił swój najnowszy film "St. James Place". Odprawę przeszli również kanclerz Niemiec Angela Merkel czy zespół Linkin Park.

Lotnisko zostało nagrodzone w rankingu linii lotniczych Lufthansa, który ocenia jakość obsługi pasażerów i operacji lotniczych. Wrocławski port lotniczy został w nim uznany za najlepszy na świecie wśród portów obsługujących rejsy niemieckiego przewoźnika.

- Rok 2015 zapowiada się równie ciekawie i przebojowo - kończą przedstawiciele wrocławskiego lotniska.

Autor: nawr / Źródło: TVN 24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: airport.wroclaw.pl