Silny wiatr w Polsce. "Tyle zostało z moich mebli balkonowych"

Gdańsk Łostowice po dzisiejszej nocy
Warunki biometeo w niedzielę
Źródło: tvnmeteo.pl
Od kilkunastu godzin pogoda w Polsce jest bardzo dynamiczna. Niż Ziva z centrum znajdującym się na pograniczu fińsko-rosyjskim przyniósł do Polski silny wiatr o prędkości przekraczającej 100 km/h. Na Kontakt24 otrzymaliśmy zdjęcia, na których widać skutki nocnych wichur.

Fotografie zniszczonych mebli ogrodowych wysłała nam pani Magda z Gdańska. W województwie pomorskim obowiązują ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia. Wiatr może tam przekraczać prędkość 90 km/h.

- Tyle zostało z moich mebli balkonowych. Płytki wyrwało, meble połamało - napisała internautka.

W południowych regionach Polski obowiązuje także alert RCB.

Gdańsk Łostowice po dzisiejszej nocy

Silny wiatr. Gdzie wieje najmocniej

Jak informuje synoptyk tvnmeteo.pl, Damian Zdonek, obecnie najsilniejsze podmuchy notowane są na Śnieżce (166 km/h), w Gdańsku (94 km/h), Ustce (90 km/h) oraz na Helu i Łebie (86 km/h).

- W kolejnych godzinach siła wiatru wzrośnie, a najsilniejsze jego porywy prognozowane są na północnym wschodzie kraju - w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, a także mazowieckim i lubelskim - dodaje Zdonek.

W 13 województwach obowiązują ostrzeżenia IMGW pierwszego i drugiego stopnia. Według prognoz wiatr osłabnie około godziny 16-17.

Bezpieczeństwo podczas wichury
Bezpieczeństwo podczas wichury
Źródło: TVN24
Zasady bezpieczeństwa w czasie wichury
Zasady bezpieczeństwa w czasie wichury
Źródło: RCB
Czytaj także: