Pełnia jest pięknym zjawiskiem. Tym bardziej, kiedy można obserwować ją na bezchmurnym, wiosennym niebie. Według Indian ta, którą mogliśmy obserwować ubiegłej nocy, nazywa się kwiatową. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
Pełnia wzbudza niezmienne zainteresowanie. Trudno się dziwić, bo jest zjawiskiem niezwykle fotogenicznym. Ubiegłej nocy, dokładnie o godzinie 23:43, można było podziwiać ją w całej okazałości, dzięki czystemu majowemu niebu, które wspaniale sprzyja nocnym obserwacjom.
Reporterzy 24 nie przegapili tej wyjątkowej okazji i uwiecznili najróżniejsze oblicza Księżyca, zaczynając już od jego wschodu. - Przypilnowałam go dzisiaj jak wychodził zza horyzontu - napisała w nocy internautka o nicku panibożenka. I opłaciło się, bo później dodała: - Taka dziś piękna pełnia.
Kwiatowa pełnia
Maj jest czasem, kiedy przyroda gwałtownie budzi się do życia. Właśnie z tego powodu Indianie Ameryki Północnej nazwali tę pełnie kwiatową - to na cześć budzącej się z pełną mocą natury.
Pełnia Księżyca to nie tylko spektakularny widok. Przez tysiące lat ruchy Księżyca służyły ludzkości jako pewnego rodzaju kalendarz, ustalający mijające lata, ale również pory polowań czy zbiorów. Dlatego starożytne kultury nadawały każdej pełni wyjątkową nazwę, nawiązującą do specyficznego w danym okresie zachowania fauny i flory.
Autor: Kontakt 24 / Źródło: Kontakt 24
Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24