Świat, jakiego nie znacie. Oglądajcie filmy w TVN Meteo!

Zapraszamy na dokumenty do TVN Meteo

TVN Meteo zaprasza do oglądania niezwykłych filmów dokumentalnych, które przybliżą świat, o jakich nam się nie śniło. Pod choinkę przygotowaliśmy prezent - wszystkie odcinki najpiękniejszej serii, w której krajobrazy można podziwiać z lotu ptaka.

W związku z wieloma prośbami od widzów o powtórzenie całej serii "Wybrzeża świata: Europa" TVN Meteo swoim widzom przygotowało prezent. W nadchodzącym tygodniu wprowadzono dodatkowe godziny emisji (28-30.12) w godzinach 8.55 oraz 10.55.

Seria "Wybrzeża świata: Europa" to fascynująca opowieść roztaczająca przed widzem piękno miejsc bardziej i mniej znanych. Z lotu ptaka będzie można podziwiać wybrzeża starego kontynentu. W tym tygodniu na TVN Meteo będzie można zobaczyć aż 10 odcinków.

"Wybrzeża świata: Europa", odc. 1 – "Irlandzka promenada"

Nagie klify beznamiętnie wpatrzone w ocean. Chmury zasnuwające poszarpane przez żywioły wybrzeża… to zachodni bastion Europy opierający się na potędze Atlantyku. W pierwszym odcinku serii przeniesiemy się do Irlandii.

Wybrzeża świata: Europa, odc. 1 – Irlandzka promenada
Wybrzeża świata: Europa, odc. 1 – Irlandzka promenada

"Wybrzeża świata: Europa", odc. 2 – "Na północ od przylądku północnego"

Wyspa. To słowo kojarzy się wielu z tropikalnymi palmami. Na największej wyspie należącej do Europy jednak nie rosną. W Wielkiej Brytanii może i nie panuje tropikalny klimat, ale aż roi się od piaszczystych wydm i plaż. Na wybrzeże Kornwalii ściągają surferzy z całego świata.

Wybrzeża świata: Europa, odc. 2 – Na północ od przylądku północnego
Wybrzeża świata: Europa, odc. 2 – Na północ od przylądku północnego

"Wybrzeża świata: Europa", odc. 3 - "Hiszpańskie tournee"

W TVN Meteo będziemy mogli zobaczyć jedne z najwspanialszych hiszpańskich zakątków. Razem z autorami dokumentu przeniesiemy się na plażę doskonałą położoną na północy Asturii. W Galicji odwiedzimy wyspy zamieszkałe przez tysiące ptaków, zaś na południu kraju będziemy gośćmi rybaków w spalonych słońcem wioskach.

Wybrzeża świata: Europa, odc. 3 - Hiszpańskie tournee
Wybrzeża świata: Europa, odc. 3 - Hiszpańskie tournee

"Wybrzeża świata: Europa", odc. 4 – "Wyspy Brytyjskie"

Hrabstwo Kornwalia zajmuje czubek półwyspu położonego na południowym zachodzie wyspy Wielka Brytania i dlatego narażone jest na działanie silnych wiatrów wiejących od Oceanu Atlantyckiego. W tym odcinku zobaczyć będzie można malownicze klify nazywane przez niektórych siedmioma córami. W tym odcinku odwiedzimy także Sussex, lustrzane odbicie francuskiej Normandii.

Wybrzeża świata: Europa, odc. 4 – Wyspy Brytyjskie
Wybrzeża świata: Europa, odc. 4 – Wyspy Brytyjskie

"Wybrzeża świata: Europa", odc. 5 - "Włoski pokaz świateł"

Zobaczenie z lotu ptaka Włoch, to nie lada gratka. Tym razem odwiedzimy miasto powstałe na opadającym ku morzy zboczu i jeden z najstarszych portów Europy – Genuę.

Wybrzeża świata: Europa, odc. 5  - Włoski pokaz świateł
Wybrzeża świata: Europa, odc. 5 - Włoski pokaz świateł

"Wybrzeża świata: Europa", odc. 6 - "Kolory Francji"

Zapierających dech w piersiach widoków spodziewać się można we Francji. Podróż po tym kraju rozpoczniemy w Etretat zdumiewającym różnorodnością krajobrazu. Jedni próbują chronić krainę przed zniszczeniem, inni wykorzystując ją do granic możliwości wysysają z niej to, co najlepsze.

Wybrzeża świata: Europa, odc. 6 - Kolory Francji
Wybrzeża świata: Europa, odc. 6 - Kolory Francji

"Wybrzeża świata: Europa", odc. 7 – "Bałtycka epopeja"

W kolejnym odcinku serii widzowie TVN Meteo będą mieli okazję zobaczyć piękno wybrzeża Bałtyku. Odwiedzimy nie tylko dobrze znane nam zakątki polskich plaż. Podróż rozpoczniemy w Talinie, stolicy Estonii, a zakończmy w niemieckim Hamburgu.

Wybrzeża Świata, odc. 7: Europa. Bałtycka epopeja
Wybrzeża Świata, odc. 7: Europa. Bałtycka epopeja

"Wybrzeża świata: Europa", odc. 8 – "Skandynawskie przestrzenie"

Podążmy śladami legendarnych Wikingów, którzy swoje męstwo i odwagę niejednokrotnie udowodnili. Wędrówka rozpocznie się na północy Europy, w Norwegii, tuż za kołem podbiegunowym, gdzie czasem słońce góruje i po północy. Zachwycająca Skandynawia odkryje przed nami swoje tajemnice.

Wybrzeża Świata, odc. 8: Europa. Skandynawskie przestrzenie
Wybrzeża Świata, odc. 8: Europa. Skandynawskie przestrzenie

"Wybrzeża świata: Europa", odc. 9 – "Wyspy Chorwacji"

Prześledzimy całe Chorwackie wybrzeże, całość – jak zwykle w tej serii – widząc z lotu ptaka. Chorwacja to długi i wąski kraj – jeden z najmniejszych w Europie. Tygiel różnych kultur. Miejsce wypoczynku wielu ludzi z całej Europy. Trudno uwierzyć, że niedawno szalała tutaj wojna. Podróż rozpoczniemy na północy kraju, na półwyspie sięgającym w głąb Adriatyku jak kotwica. To Istria. Tuż obok położone są Włochy. Wybrzeże pomiędzy Pulą a Dubrownikiem ma sześć tysięcy kilometrów i usiane jest wyspami. Chorwaci mówią, że to sznur pereł. Na wakacje ściąga tu rocznie osiem milionów turystów. Ta żyła złota odmieniła oblicze kraju.

Wybrzeża Europy, odc. 9: Wyspy Chorwacji
Wybrzeża Europy, odc. 9: Wyspy Chorwacji

"Wybrzeża świata: Europa", odc. 10 – "Grecka odyseja"

To opowieść o podróży w czasie w kraju, w którym wysp, jak i legend są tysiące. Znajdziemy się w Grecji. Jej nieregularne wybrzeże ma długość szesnastu tysięcy kilometrów. To kraina historyczna, brzemienna w epickie baśnie, które ukształtowały ludzką wyobraźnię. Podróż rozpoczniemy na północy na skrzyżowaniu wschodu i zachodu przy wybrzeżu Albanii, niedaleko Włoch, na wyspie Korfu. To najbardziej „północna” z wysp jońskich. Według Homera, zatrzymał się tu Odyseusz.

Wybrzeża świata, odc. 10: Europa. Grecka odyseja
Wybrzeża świata, odc. 10: Europa. Grecka odyseja

Życie w piekle – "Przetrwać w soli i kwasie"

W dokumencie o groźnie brzmiącym tytule, Życie w piekle – "Przetrwać w soli i kwasie", przedstawimy ekstremo filie, czyli organizmy tolerujące lub wręcz wymagające do życia skrajnych czynników środowiskowych. Jeszcze 30 lat temu naukowcy myśleli, że niektóre miejsca na Ziemi pozbawione są wszelkich form życia. Są jednak takie organizmy, które są w stanie żyć w wodzie o poziomie PH zbliżonym do kwasy siarkowego, z dużą ilością soli lub toksycznych pierwiastków (kadm, arsen, nikiel). Wybierz się wraz z autorami filmu w podróż po czterech zakątkach świata.

Życie w piekle cz.1.
Życie w piekle cz.1.

Życie w piekle – "Przetrwać w wysokich temperaturach"

Zanim w czwartkowy wieczór zajmiemy się bezkręgowcami, proponujemy zobaczyć, jakie organizmy są w stanie żyć w ekstremalnie wysokich temperaturach. Będzie to kolejny odcinek z cyklu "Życie w piekle". Autorzy dokumentu dotrą do Doliny Śmierci położonej w południowej Kalifornii, gdzie temperatura często sięga 56 st. C oraz na Saharę. Co sprawia, że wielbłąd się nie poci, a mrówka rozgrzewa się 53 st. C?

Życie w piekle odc.2.
Życie w piekle odc.2.

Życie w piekle - "Przetrwać w niskich temperaturach"

W zimnych środowiskach niepodzielnie rządzą mikroorganizmy, które tworzą podstawę tego wrażliwego ekosystemu, zagrożonego ponadto globalnym ociepleniem. Te małe stworzenia dysponują niezwykłym wyposażeniem, które pozwala im przetrwać w niesprzyjającym środowisku. Ich mechanizmy przystosowawcze wciąż fascynują naukowców.

Życie w piekle odc.3.
Życie w piekle odc.3.

Życie w piekle - "Przetrwać w ciemnościach"

Ciemność to królestwo mikroorganizmów. Niektóre z nich mają całkowicie białą skórę, inne natomiast są ślepe. Naukowcy, chcąc zgłębić kolejne sekrety ewolucji, badają, jak mikroorganizmy dają sobie radę z niewielką ilością tlenu, pokarmu i światła.

Życie w piekle odc.4.
Życie w piekle odc.4.

Baca z Ochodzitej

Film nawiązuje do historii pasterstwa, które rozwinęło się w Beskidzie Śląskim dzięki Wołochom, pasterzom, którzy przywędrowali tu w XVI wieku z Rumuni.

Wędrówka po górach w towarzystwie bacy z jego stadem owiec wprowadza nas w klimat zupełnie innego życia.

Poznajemy obrzędy religijne, tradycję i zwyczaje panujące do dziś. Kult wody i ognia, śpiewy, muzyka nadal to trwa w szałasie na hali.

Górskie hale, owce, pasterze to wszystko żyje swoim rytmem. Oglądanie tego filmu pozwala zapomnieć o trudach codzienności i przenieść się w zupełnie inny wymiar.

Baca z Ochodzitej
Baca z Ochodzitej

Autor: usa / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości

Pogoda na majówkę. Już w środę rozpoczyna się maj, a wraz z nim długi weekend. Jaka pogoda będzie nam towarzyszyć w wolne dni? Jak wynika z prognozy synoptyka tvnmeteo.pl Artura Chrzanowskiego, po ciepłym i słonecznym okresie czeka nas powrót do pochmurnej i burzowej rzeczywistości.

Pogoda na majówkę 2024. Jaka będzie pogoda na długi weekend?

Pogoda na majówkę 2024. Jaka będzie pogoda na długi weekend?

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

W mieście Meizhou w chińskiej prowincji Guangdong zawaliła się część autostrady. Samochody spadały ze zbocza z wysokości kilkunastu metrów do głębokiego zapadliska. Nie żyją 24 osoby, kilkadziesiąt jest rannych. W ostatnim czasie region ten nawiedziły ulewne opady deszczu.

Zawaliła się część autostrady, auta wpadały do głębokiego zapadliska. 24 osoby nie żyją

Zawaliła się część autostrady, auta wpadały do głębokiego zapadliska. 24 osoby nie żyją

Źródło:
PAP, China Daily, BBC, AP

Trwa ewakuacja setek mieszkańców indonezyjskiej wyspy Tagulandang po tym, jak we wtorek doszło do kolejnego wybuchu wulkanu Ruang. Władze obawiają się, że materiał wulkaniczny wpadający do oceanu może wywołać tsunami. Erupcja ma wpływ na ruch lotniczy w regionie.

Muszą uciekać z wyspy po wybuchu wulkanu. Z obawy przed tsunami

Muszą uciekać z wyspy po wybuchu wulkanu. Z obawy przed tsunami

Źródło:
Reuters

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. W części kraju porywy wiatru mogą osiągać prędkość do 75 kilometrów na godzinę. Obowiązują też ostrzeżenia przed roztopami. Synoptycy wydali również prognozę zagrożeń, z której wynika, że w niektórych regionach w kolejnych dniach może zagrzmieć.

Porywy nawet do 75 kilometrów na godzinę. IMGW ostrzega

Porywy nawet do 75 kilometrów na godzinę. IMGW ostrzega

Źródło:
IMGW

Pogoda w górach zawsze wymaga szczególnej ostrożności. Dobitnie pokazuje to nagranie schodzącej lawiny w rejonie Czarnego Stawu, przed którą uciekał turysta. W Tatrach wciąż obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

Lawina goniła turystę pod Rysami. Nagranie

Lawina goniła turystę pod Rysami. Nagranie

Źródło:
tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś. Środa 1.05 upłynie pod znakiem słonecznej aury. Lokalnie mogą pojawić się chmury. Termometry pokażą maksymalnie 26 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś - środa, 1.05. Początek długiego weekendu jak marzenie

Pogoda na dziś - środa, 1.05. Początek długiego weekendu jak marzenie

Źródło:
tvnmeteo.pl

W Afganistanie w prowincji Wardak w ostatnich dniach spadł śnieg. Opady nawiedziły ten region w porze kwitnienia drzew owocowych, przynosząc ogromne straty blisko dwóm tysiącom rodzin.

"Nigdy nie widzieliśmy takich opadów śniegu o tej porze roku"

"Nigdy nie widzieliśmy takich opadów śniegu o tej porze roku"

Źródło:
Reuters

Brazylijski stan Rio Grande do Sul nawiedziły ulewy. Nie żyje siedem osób, a 18 uznaje się za zaginione. Pogoda utrudnia akcję poszukiwawczą, a deszcz ma padać także w kolejnych dniach.

Ofiary śmiertelne i zaginieni po ulewach. Deszcz tak szybko nie odpuści

Ofiary śmiertelne i zaginieni po ulewach. Deszcz tak szybko nie odpuści

Źródło:
tvnmeteo.pl, scc10.com.br, sur24.com.ar

Obserwacje naukowe prowadzone przy pomocy Kosmicznego Teleskopu Hubble’a zostały wstrzymane. Jak podała NASA, powodem jest usterka żyroskopu.

Teleskop Hubble’a ma problem. Wstrzymano obserwacje

Teleskop Hubble’a ma problem. Wstrzymano obserwacje

Źródło:
NASA, PAP

W środę, 1 maja, rozpoczyna się długi weekend majowy. Warto w wolne dni pamiętać o kilku zagrożeniach, które na nas czyhają na łonie natury. W lasach i parkach roi się od kleszczy, które mogą przenosić miedzy innymi groźną dla człowieka boreliozę. W bieszczadzkich lasach można natknąć się zaś na niedźwiedzie, a w Tatrach - na żmije.

Spędzasz majówkę na łonie natury? Sprawdź, na co należy uważać

Spędzasz majówkę na łonie natury? Sprawdź, na co należy uważać

Źródło:
tvnmeteo.pl, GIS

Bilans ofiar śmiertelnych powodzi i lawin błotnych, które nawiedziły w poniedziałek miasto Mai Mahiu w środkowej Kenii, wzrósł do 48. Trwają poszukiwania kilkudziesięciu zaginionych.

Powodzie w Kenii. "To jakiś zły sen, najczarniejszy moment"

Powodzie w Kenii. "To jakiś zły sen, najczarniejszy moment"

Źródło:
Reuters, tvnmeteo.pl

Trzech tajkonautów wróciło we wtorek na Ziemię. Tym samym zakończyła się ich sześciomiesięczna misja na chińskiej stacji kosmicznej Tiangong. - Jestem dumny z mojej ojczyzny - powiedział Tang Hongbo, jeden z tajkonautów.

Półroczna misja dobiegła końca. Tajkonauci wrócili na Ziemię

Półroczna misja dobiegła końca. Tajkonauci wrócili na Ziemię

Źródło:
Reuters, PAP, AP

We wtorek na termometrach pojawiają się coraz wyższe wartości. Jak przekazał synoptyk tvnmeteo.pl Artur Chrzanowski, w niektórych miastach wystarczyły trzy godziny, żeby temperatura wzrosła o prawie 10 stopni Celsjusza. W ciągu dnia w prawie całym kraju termometry pokażą ponad 20 stopni.

Duży skok temperatury zaledwie w kilka godzin

Duży skok temperatury zaledwie w kilka godzin

Źródło:
tvnmeteo.pl, IMGW

Ulewny deszcz nawiedził południową Francję. Opady wynoszące ponad 60 litrów na metr kwadratowy są powodem do radości - tak dużo wody nie spadło tam od dwóch lat. Nawet kilkudniowe ulewy mogą jednak nie wystarczyć, by naprawić szkody, jakie w regionie wyrządziła długotrwała susza.

Od lat w Pirenejach nie spadło tyle deszczu. Ziemia błaga o więcej

Od lat w Pirenejach nie spadło tyle deszczu. Ziemia błaga o więcej

Źródło:
Le Parisien, Meteo France

Mgławica Koński Łeb została zaobserwowana okiem Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba. Po raz pierwszy udało się uchwycić fragment mgławicy w tak wysokiej rozdzielczości. Jak tłumaczą badacze, jest to idealny obiekt do badań ewolucji międzygwiezdnej materii.

Naukowcy zobaczyli kultowy kosmiczny krajobraz z bliska

Naukowcy zobaczyli kultowy kosmiczny krajobraz z bliska

Źródło:
PAP, ESA, NASA JPL

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ) podsumował jakość powietrza w Polsce za rok 2023. Z raportu wynika między innymi, że stężenie pyłu zawieszonego PM10 zmniejszyło się w ubiegłym roku o około 13 procent w porównaniu do roku 2022. Sprawdź, co jeszcze pokazuje analiza ekspertów.

Jakim powietrzem oddychaliśmy? GIOŚ podsumował 2023 rok

Jakim powietrzem oddychaliśmy? GIOŚ podsumował 2023 rok

Źródło:
PAP

W drodze do Polski jest fala gorącego powietrza. Kiedy możemy się spodziewać niemal letniej aury? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: takiej sytuacji nie było od dawna

Pogoda na 16 dni: takiej sytuacji nie było od dawna

Źródło:
tvnmeteo.pl

Fala upałów nawiedziła Tajlandię. We wtorek termometry pokażą ponad 40 stopni Celsjusza. Władze apelują, aby unikać przebywania na świeżym powietrzu, bo może to grozić udarem cieplnym.

Temperatura przekroczy 40 stopni. "Nigdy w życiu nie doświadczyłem takiego upału"

Temperatura przekroczy 40 stopni. "Nigdy w życiu nie doświadczyłem takiego upału"

Źródło:
Reuters, scmp.com, accuweather.com, bangkokpost.com

Weekend przyniósł Katalonii opady deszczu. Zdaniem ekspertów ze służby meteorologicznej AEMET, deszcz może załagodzić trwającą od dłuższego czasu w tym regionie Hiszpanii suszę.

Załamanie pogody w Barcelonie

Załamanie pogody w Barcelonie

Źródło:
ENEX, lavanguardia.com,elperiodico.com

Cztery zebry uciekły z przyczepy i zakłóciły ruch na drodze stanowej numer 90 w mieście North Bend w stanie Waszyngton. Część została złapana na jednej z posesji.

"Miałam tu mnóstwo niedźwiedzi, ale jak dotąd żadnych zeber"

"Miałam tu mnóstwo niedźwiedzi, ale jak dotąd żadnych zeber"

Źródło:
ENEX, independent.co.uk, fox13seattle.com

Zwierzęta morskie zamieszkujące wybrzeża stanu Sao Paulo są zatrute kokainą. Brazylijscy naukowcy przekazali, że narkotyk może zaburzać prawidłowy rozwój oraz rozmnażanie małży i węgorzy. Walka z tym zanieczyszczeniem jest bardzo trudna z uwagi na nielegalny charakter jego dystrybucji.

Owoce morza z tej części Brazylii "są zatrute kokainą"

Owoce morza z tej części Brazylii "są zatrute kokainą"

Źródło:
FAPESP

Wiatr porywający fragmenty budynków, wybuchające linie energetyczne, gigantyczne kule gradowe - tak wyglądała trąba powietrzna, która w sobotę spustoszyła Kanton w Chinach. Jak przekazali synoptycy, kolejne dni przyniosą południowej części kraju dalsze pogodowe zagrożenia.

Budynki rozrywane na strzępy i kule ognia. Trąba powietrzna na przerażających nagraniach

Budynki rozrywane na strzępy i kule ognia. Trąba powietrzna na przerażających nagraniach

Źródło:
Reuters, globaltimes.cn, tvnmeteo.pl

Cztery osoby zginęły na skutek tornad, które w weekend przeszły nad amerykańskim stanem Oklahoma. Szczególnie silny wiatr uderzył w miejscowości Sulphur i Marietta - tam potwierdzono porywy o prędkości co najmniej 218 kilometrów na godzinę. Jedną ofiarę śmiertelną odnotowano także w stanie Iowa.

"To, co zobaczyłem w centrum, jest niewyobrażalne"

"To, co zobaczyłem w centrum, jest niewyobrażalne"

Źródło:
PAP, The Oklahoman, CNN

Fala upałów utrzymuje się nad Filipinami. W tygodniu temperatura odczuwalna ma sięgnąć rekordowej jak na tę porę roku wartości 45 stopni Celsjusza. Z uwagi na gorąco stacjonarne lekcje zostały tymczasowo zawieszone. Meteorolodzy prognozują, że w maju będzie jeszcze gorzej.

Od gorąca uczniowie mdleli podczas zajęć

Od gorąca uczniowie mdleli podczas zajęć

Źródło:
Reuters, philstar.com

Mieszkańcy Indii zmagają się z upałami. Są miejsca z temperaturą sięgającą 45 stopni. Władze ostrzegają przed wychodzeniem na zewnątrz wtedy, kiedy jest najgoręcej, i otwierają specjalne centra, w których można się schronić przed spiekotą.

Upał w Indiach jest nie do zniesienia. "Dostajemy  swędzącej wysypki, miewamy zawroty głowy"

Upał w Indiach jest nie do zniesienia. "Dostajemy swędzącej wysypki, miewamy zawroty głowy"

Źródło:
Reuters, NDTV, The New Indian Express

Czy Planeta 9 - hipotetyczne ciało niebieskie znajdujące się na krańcach Układu Słonecznego - istnieje? Naukowcy śledzili nieregularnie poruszające się poza orbitą Neptuna obiekty i na podstawie obserwacji opracowali modele pokazujące, że obecność dodatkowej planety jest ich najdokładniejszym wyjaśnieniem.

Czy Planeta 9 istnieje? To może być nowy dowód

Czy Planeta 9 istnieje? To może być nowy dowód

Źródło:
ScienceAlert, Newsweek, phys.org

Hałas uliczny wpływa na rozwój ptaków, nawet jeśli znajdują się one w jajach - dowiódł zespół naukowców. Badacze wystawiali nienarodzone pisklęta zeberek australijskich na odgłosy ruchu miejskiego. Okazało się, że miało to długofalowy wpływ na ich zdrowie, wzrost, a nawet zdolność rozmnażania.

Wystawiali jaja ptaków na hałas uliczny. To, co ustalili, "było naprawdę uderzające"

Wystawiali jaja ptaków na hałas uliczny. To, co ustalili, "było naprawdę uderzające"

Źródło:
The Guardian, sciencenews.org, tvnmeteo.pl

Polak był świadkiem jednego z tornad, które w sobotnią noc uderzyły w stan Nebraska. Pogoda zaskoczyła mężczyznę w drodze, co zmusiło go do poszukiwania schronienia na stacji benzynowej. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Widok ludzi na podłodze, krzyczący personel. Jakbym grał w filmie katastroficznym"

"Widok ludzi na podłodze, krzyczący personel. Jakbym grał w filmie katastroficznym"

Źródło:
Kontakt 24

Widok na górę Fudżi zostanie zasłonięty. Taką decyzję podjęły władze miasta Fujikawaguchiko w odpowiedzi na zachowanie turystów, którzy utrudniają życie mieszkańcom.

Japończycy zasłonią widok na górę Fudżi

Japończycy zasłonią widok na górę Fudżi

Źródło:
The Japan Times, Business Insider

Niedźwiedzie mogą stanowić zagrożenie dla turystów, którzy planują wypoczynek w Bieszczadach. W kilku podkarpackich miejscowościach w tym roku dochodziło już do incydentów z udziałem tych ssaków. Jak tłumaczyli eksperci, wybudzone ze snu zimowego zwierzęta mogą być rozdrażnione.

W Bieszczadach łatwiej je spotkać niż jelenie. Leśnicy ostrzegają: mogą być rozdrażnione

W Bieszczadach łatwiej je spotkać niż jelenie. Leśnicy ostrzegają: mogą być rozdrażnione

Źródło:
PAP