Najnowsze

Słońce, deszcz, możliwe burze. Miejscami tylko kilkanaście stopni

Najnowsze

[object Object]
Prognoza pogody na najbliższe dniTVN Meteo
wideo 2/21

Ochłodzenie, które nadeszło w weekend, nie potrwa długo. W kolejnych dniach temperatura będzie komfortowa, przeważnie nieznacznie przekraczająca 20 stopni Celsjusza, jednak w czwartek może wzrosnąć do 28 stopni. Deszcz będzie padał jedynie miejscami, mogą też pojawić się burze.

W niedzielę w całym kraju będzie pochmurno. Może popadać deszcz w wysokości do 15 litrów wody na metr kwadratowy. Na zachodzie możliwe są jednak przejaśnienia. Termometry pokażą maksymalnie od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 22 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, przeważnie zachodni.

Na ogół pogodny poniedziałek

W całym kraju poniedziałek powinien być pogodny, choć na Nizinie Szczecińskiej synoptycy nie wykluczają niewielkich opadów deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z kierunków zmiennych.

Opady w najbliższych dniach (ventusky.com | wideo bez dźwięku)
Opady w najbliższych dniach (ventusky.com | wideo bez dźwięku)Ventusky.com

Może popadać

Wtorek zapowiada się na ogół pogodnie. Na Pomorzu i w centrum na niebie pojawi się więcej chmur, z których może popadać lub zagrzmieć. Podczas burz może spaść 10-20 l/mkw. deszczu, a wiatr rozpędzić się do 60-80 kilometrów na godzinę. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 19 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Podkarpaciu. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Prognoza pogody na poniedziałek i wtorekTVN Meteo

Dużo słońca

Środa zapowiada się przeważnie słonecznie. Na termometrach zobaczymy od 22 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z kierunków zmieniających się.

Temperatura w najbliższych dniach (ventusky.com | wideo bez dźwięku)
Temperatura w najbliższych dniach (ventusky.com | wideo bez dźwięku)Ventusky.com

Trochę cieplej

W czwartek zachmurzenie będzie zmienne. Na zachodzie i w centrum możliwy jest przelotny deszcz i burze. Synoptycy prognozują, że podczas nich może spaść 10-20 l/mkw. deszczu, a porywy wiatru mogą osiągać prędkość 60-80 km/h. Temperatura wyniesie od 23 st. C na Pomorzu do 28 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z kierunków zmieniających się.

Prognoza pogody na środę i czwartekTVN Meteo

Autor: dd,ao/map / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, ventusky.com

Pozostałe wiadomości