Pogoda na jutro - wtorek 28.09. Część kraju deszczowa, część pogodna. Do 18 stopni

Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro 27.09

Pogoda na jutro: wtorek 28.09 w niektórych regionach kraju będzie pochmurny i deszczowy. Termometry pokażą maksymalnie 18 stopni Celsjusza. Nad ranem miejscami mogą pojawiać się mgły.

Na pogodę we wschodniej i centralnej części Polski będzie miał wpływ wyż znad zachodniej Rosji. W zachodnich regionach z kolei rządzić będzie płytka zatoka ze strefą pofalowanego frontu chłodnego, związanego z niżem znad Islandii. Na zachodzie i częściowo w centrum dominować będą cieplejsze masy powietrza polarno-morskiego, a nad wschodnią część kraju zacznie napływać chłodniejsze powietrze pochodzenia polarno-kontynentalnego.

Pogoda na noc z poniedziałku na wtorek

W nocy na zachodzie kraju zachmurzenie wzrośnie do dużego i całkowitego. Pojawią się tam słabe i przelotne opady deszczu o sumie do 2-5 litrów wody na metr kwadratowy. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane, a miejscami małe. Nad ranem na południu Polski prognozowane są pojedyncze mgły ograniczające widzialność do 200-600 metrów.

Temperatura minimalna wyniesie od 5-6 stopni Celsjusza w rejonie Suwałk, Białegostoku, Olsztyna i Lublina, do 14-15 st. C na zachodzie kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w zachodnich regionach powieje z kierunku południowo-zachodniego, a na wschodzie z południowego wschodu.

Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - wtorek 28.09

Wtorek na zachodzie Polski przyniesie duże i całkowite zachmurzenie ze słabymi, lokalnie umiarkowanymi opadami deszczu, z przerwami, oraz przelotnymi opadami do 2-5 l/mkw. Lokalnie na Wybrzeżu spadnie do 5-8 l/mkw. Poza tym będzie sucho, wystąpi przeważnie umiarkowane, miejscami małe zachmurzenie, szczególnie w centralnej części kraju oraz w drugiej części dnia w południowych regionach. W ciągu dnia więcej chmur będzie przybywać na wschodzie.

Termometry pokażą maksymalnie od 12-13 st. C na północnym wschodzie, przez do 14-16 st. C w centrum, do 16-18 st. C na zachodzie. Powieje słaby i umiarkowany, na zachodzie północno-zachodni, a na wschodzie południowo-wschodni wiatr.

Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorektvnmeteo.pl

Warunki biometeo - wtorek 28.09

Wilgotność powietrza w ciągu dnia osiągnie około 70-80 procent. Na przeważającym obszarze Polski będzie odczuwalne ciepło, a na północnym wschodzie - komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne na zachodzie okażą się neutralne, a poza tym będą korzystne.

Warunki biometeo we wtorek
Warunki biometeo we wtorektvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Zachmurzenie umiarkowane, bez opadów. Temperatura minimalna wyniesie 7 st. C. Wiatr umiarkowany, powieje z południowego wschodu. Ciśnienie o północy sięgnie 1011 hektopaskali i będzie wzrastać.

Pogoda na jutro - Warszawa

Zachmurzenie umiarkowane wzrastające w ciągu dnia do dużego, nie będzie padać. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 15 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-wschodni. W południe barometry pokażą 1014 hPa, ciśnienie będzie spadać.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Zachmurzenie umiarkowane i małe, bez opadów. Na termometrach zobaczymy 8 st. C. Powieje słaby, południowo-wschodni wiatr. Ciśnienie o północy sięgnie 1023 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Zachmurzenie umiarkowane wzrastające w ciągu dnia do dużego, bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie 15 st. C. Południowo-wschodni wiatr będzie umiarkowany. W południe na barometrach zobaczymy 1025 hPa, ciśnienie będzie spadać.

Pogoda na noc - Poznań

Zachmurzenie umiarkowane, nad ranem duże, nie będzie padać. Temperatura minimalna wyniesie 13 st. C. Powieje umiarkowany, południowo-wschodni wiatr. Ciśnienie o północy sięgnie 1010 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na jutro - Poznań

Zachmurzenie duże i całkowite, przejściowo ze słabymi opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z południowego wschodu. W południe barometry pokażą 1011 hPa, ciśnienie będzie spadać.

Pogoda na noc - Wrocław

Zachmurzenie umiarkowane, nad ranem duże, możliwe słabe i przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 14 st. C. Powieje słaby, południowo-wschodni wiatr. Ciśnienie o północy osiągnie 1005 hPa i będzie spadać.

Pogoda na jutro - Wrocław

Zachmurzenie duże i całkowite, przejściowo ze słabymi opadami deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 16 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W południe na barometrach zobaczymy 1003 hPa, ciśnienie będzie wzrastać.

Pogoda na noc - Kraków

Zachmurzenie umiarkowane, bez opadów. Nad ranem prognozowane są silne zamglenia, lokalnie mgły. Na termometrach zobaczymy 11 st. C. Powieje słaby wiatr z południowego wschodu. Ciśnienie o północy wyniesie 993 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na jutro - Kraków

Zachmurzenie umiarkowane, nie wystąpią opady. Termometry pokażą maksymalnie 16 st. C. Wiatr umiarkowany, powieje z południowego wschodu. W południe ciśnienie wyniesie 996 hPa i będzie spadać.

Autorka/Autor:anw, ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Płynąca do Polski fala gorącego powietrza z Afryki napotka przeszkodę. Jak bardzo upalnie będzie? Co czeka nas w drugiej połowie czerwca i jak zacznie się lipiec? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: upał inny, niż miał być

Pogoda na 16 dni: upał inny, niż miał być

Źródło:
tvnmeteo.pl

Kilkadziesiąt interwencji przeprowadzili strażacy w związku z burzą, która przeszła w niedzielę nad Warszawą. Ich działania dotyczyły przede wszystkim konarów czy gałęzi, które spadały na ulice i chodniki.

Uszkodzone samochody, połamane drzewa po burzy w Warszawie

Uszkodzone samochody, połamane drzewa po burzy w Warszawie

Źródło:
PAP

Czternastu Jordańczyków zmarło w czasie hadżdżu, corocznej pielgrzymki muzułmanów do Mekki w Arabii Saudyjskiej. Przyczyną śmierci części z nich był udar cieplny - poinformowało jordańskie ministerstwo spraw zagranicznych. Władze ostrzegają przed bardzo wysoką temperaturą powietrza.

Pielgrzymi umierają od upału

Pielgrzymi umierają od upału

Źródło:
Reuters

Pogoda na jutro. Poniedziałek 17.06 na dużym obszarze Polski zapowiada się deszczowo. W niektórych regionach wystąpią również burze, podczas których będzie obficie padać. Termometry wskażą od 23 do 27 stopni Celsjusza.

Pogoda na jutro - poniedziałek 17.06. Możliwe burze z ulewami

Pogoda na jutro - poniedziałek 17.06. Możliwe burze z ulewami

Źródło:
tvnmeteo.pl

Mieszkańcy kompleksu luksusowych apartamentowców w chilijskim nadmorskim kurorcie Vina del Mar żyją w strachu. Obawiają się zawalenia ich domów po tym, jak u podnóża jednego z bloków po ulewach otworzyła się głęboka na 30 metrów dziura. Budynek zawisł tuż nad przepaścią.

"Kładziemy się spać w strachu"

"Kładziemy się spać w strachu"

Źródło:
Reuters, tvnmeteo.pl

Tegoroczne lato w Chorwacji ma być wyjątkowo gorące, co zwiększy ryzyko suszy i pożarów. Do walki z zapowiadanym "piekielnym" latem zaangażowano kilku tysięcy strażaków, a nawet wojsko.

Tysiące strażaków, wojsko, drony. Szykują się na "piekielne lato"

Tysiące strażaków, wojsko, drony. Szykują się na "piekielne lato"

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Na północ od Los Angeles wybuchł pożar. Płomienie bardzo szybko się rozprzestrzeniają - w sobotę w zaledwie kilka godzin objęły swoim zasięgiem ponad 1700 hektarów. Konieczna była ewakuacja 1200 turystów odwiedzających pobliski tor wyścigów terenowych.

Ogień szaleje na północ od Los Angeles

Ogień szaleje na północ od Los Angeles

Źródło:
NBC News, LA County Fire Department

Burze słoneczne na Marsie mogą mieć wpływ na członków misji załogowych, którzy w przyszłości tam wyruszą. Badania przeprowadzone po dotarciu silnego rozbłysku słonecznego do Czerwonej Planety pokazały, że ludzie powinni być przygotowani na poważne dawki promieniowania. Naukowcy zaobserwowali także marsjańskie zorze.

Zorze na Marsie mogą być piękne, ale i niebezpieczne

Zorze na Marsie mogą być piękne, ale i niebezpieczne

Źródło:
JPL NASA, tvnmeteo.pl

Ropa naftowa zagraża rezerwatom przyrody w Singapurze. Do wycieku z pobliskiego terminalu żeglugowego doszło w piątek po południu. Władze przekazały, że aktywnie walczą z rozprzestrzenianiem się zanieczyszczenia.

Ropa w każdej chwili może dotrzeć na kultowe plaże i do rezerwatów

Ropa w każdej chwili może dotrzeć na kultowe plaże i do rezerwatów

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, The Straits Times, tvnmeteo.pl

Ekstremalne warunki pogodowe spodziewane są w Stanach Zjednoczonych w nadchodzącym tygodniu. Jedna fala upałów sięgnie od Chicago po Nowy Jork, obejmując swoim zasięgiem tereny zamieszkiwane przez dziesiątki milionów ludzi, zaś druga utrzyma się na południowym zachodzie. W stanie Montana spodziewane są natomiast śnieżyce.

Na południu kraju 40 stopni, na północy - mróz i śnieżyce

Na południu kraju 40 stopni, na północy - mróz i śnieżyce

Źródło:
PAP, AccuWeather, CNN

Ulewne deszcze nawiedziły wschodni Meksyk. Oberwanie chmury trwało dwie godziny i spowodowało lokalne podtopienia. W mieście Tizimin podnoszący się poziom wody uwięził starszą kobietę w jej własnym domu. Konieczna była interwencja strażaków.

Padało dwie godziny. 90-latka zabrana z zalanego domu

Padało dwie godziny. 90-latka zabrana z zalanego domu

Źródło:
The Yucatan Times, El Univeral, ENEX

W sobotę na greckiej wyspie Samos znaleziono ciało holenderskiego turysty. Mężczyzna był poszukiwany od ubiegłej niedzieli, kiedy widziano go tam spacerującego w upale. Do tej pory w podobny sposób w ostatnim czasie w Grecji, która zmagała się z bardzo wysoką temperaturą, zmarły cztery osoby. Trwają poszukiwania kolejnych.

Kolejna ofiara śmiertelna wędrówek w upałach

Kolejna ofiara śmiertelna wędrówek w upałach

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl, AP, Greek Reporter

Ulewne deszcze nawiedziły w piątek japońską wyspę Okinawa. Opady były tak intensywne, że drogi zamieniały się w rzeki, co znacznie utrudniało podróż - auta utknęły w korkach. Władze wydały ostrzeżenia meteorologiczne dla mieszkańców, a także nakazy ewakuacji.

Okinawa pod wodą. Spadło rekordowo dużo deszczu

Okinawa pod wodą. Spadło rekordowo dużo deszczu

Źródło:
Okinawa Times, ENEX, NHK

El Nino oficjalnie dobiegło końca, a to, co po nim nastąpi, może wstrząsnąć pogodą na całym świecie - donosi CNN. Stany Zjednoczone mogą doświadczyć wyjątkowo gorącego lata, obfitującego w huragany.

El Nino oficjalnie dobiegło końca. Amerykanie drżą

El Nino oficjalnie dobiegło końca. Amerykanie drżą

Źródło:
Reuters, cpc.ncep.noaa.gov

1344 metry - na taką głębokość zanurkował pewien żółw skórzasty z rejonu Wysp Salomona. Jeśli wynik ten zostanie potwierdzony badaniami naukowymi, zostanie uznany za rekord Guinnessa.

"Spektakularny" wyczyn żółwia może trafić do Księgi rekordów Guinnessa

"Spektakularny" wyczyn żółwia może trafić do Księgi rekordów Guinnessa

Źródło:
livescience.com, tvnmeteo.pl

Trwa usuwanie skutków nawałnic i powodzi, jakie w weekend nawiedziły południe i wschód Austrii. Wstępnie straty szacuje się na co najmniej pięć milionów euro. W pomoc poszkodowanym zaangażował się rząd oraz organizacje pozarządowe i osoby prywatne.

Największe opady od 40 lat. Tysiące zalanych domów w Austrii

Największe opady od 40 lat. Tysiące zalanych domów w Austrii

Źródło:
PAP

Powrót kapsuły Starliner z dwojgiem astronautów na pokładzie został po raz kolejny przesunięty. Amerykanie mają wrócić na Ziemię nie wcześniej niż 22 czerwca - podała w piątek NASA.

Pechowa misja. Powrót astronautów znów przełożony

Pechowa misja. Powrót astronautów znów przełożony

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Gwałtowne burze przetoczyły się w nocy z czwartku na piątek przez Rumunię. W różnych częściach kraju mocno padało i silnie wiało, co doprowadziło do poważnych zniszczeń.

Grad dziurawił elewacje i szyby samochodów, deszcz zamienił stolicę w "małą Wenecję"

Grad dziurawił elewacje i szyby samochodów, deszcz zamienił stolicę w "małą Wenecję"

Źródło:
ENEX

Żmija nosoroga ugryzła siedmioletnie dziecko w Chorwacji. Ten silnie jadowity gatunek staje się coraz większym problemem nie tylko w okolicach Splitu, gdzie doszło do ataku - węże te znajdowane są coraz bliżej ludzkich siedzib także w innych popularnych wśród turystów regionach.

Najbardziej jadowity wąż Europy ukąsił dziecko w Chorwacji

Najbardziej jadowity wąż Europy ukąsił dziecko w Chorwacji

Źródło:
PAP, Dnevnik, TPortal

W Tajlandii urodziły się bliźnięta słoni. Ciąża bliźniacza u tego gatunku jest niezwykle rzadka. - To cud - powiedziała w rozmowie z BBC weterynarz Lardthongtare Meepan, która odbierała poród.

Urodziły się bliźnięta słoni. "To cud"

Urodziły się bliźnięta słoni. "To cud"

Źródło:
BBC

NASA wyróżniła zdjęcie zorzy polarnej i obserwatorium na Śnieżce tytułem fotografii dnia. Zdjęcie powstało spontanicznie i dzięki ogromnemu szczęściu - mówi jego autor, Daniel Koszela. Jak podkreśla zorza, którą uwiecznił, "przejdzie do historii".

Zjawisko, które "przejdzie do historii". NASA wyróżnia zdjęcie Polaka

Zjawisko, które "przejdzie do historii". NASA wyróżnia zdjęcie Polaka

Źródło:
PAP

Niektóre rośliny wykazują inteligentne zachowania. Badanie naukowców ze Stanów Zjednoczonych wskazało, że nawłoć potrafi informować otaczające ją rośliny o ataku roślinożercy - ale tylko te należące do tego samego gatunku. Odbiór takiego sygnału warunkuje dalsze zachowanie rośliny.

Nawłoć to bardzo inteligentna i komunikatywna roślina

Nawłoć to bardzo inteligentna i komunikatywna roślina

Źródło:
ScienceAlert, Cornell University

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podsumował maj pod względem temperatury i opadów atmosferycznych. Z raportu wynika, że był to miesiąc ekstremalnie ciepły - ze średnią temperaturą wynoszącą 16 stopni Celsjusza. A jak wyglądały kwestie związane z opadami?

Maj 2024 roku był w Polsce ekstremalnie ciepły

Maj 2024 roku był w Polsce ekstremalnie ciepły

Źródło:
IMGW

Nie biorą wolnego, nie proszą o podwyżkę i nie chodzą na L4 - urząd miasta w Katowicach wykorzystuje owce do koszenia trawy. Trawniki skoszone równo, niczym boisko piłkarskie, to w miastach już wcale nie norma. Jeśli sami zastanawiacie się, czy kosić trawę, czy nie, odpowiedzi znajdziecie w materiale magazynu "Polska i Świat".

W Katowicach trawniki przycinają owce, w Warszawie ryk kosiarek słychać rzadziej

W Katowicach trawniki przycinają owce, w Warszawie ryk kosiarek słychać rzadziej

Źródło:
TVN24

Biały bizon urodził się w amerykańskim Parku Narodowym Yellowstone. Według ekspertów, taki przypadek zdarza się raz na 10 milionów narodzin. Tymczasem zamieszkujący okoliczne tereny rdzenni Amerykanie uznali te narodziny za znak i spełnienie ich dawnej przepowiedni.

Przypadek jeden na miliony. Rdzenni Amerykanie mówią o spełnieniu przepowiedni

Przypadek jeden na miliony. Rdzenni Amerykanie mówią o spełnieniu przepowiedni

Źródło:
CBS News, BBC, tvn24.pl