Paliwo na wagę złota. Mieszkańcy usuwają skutki huraganu Maria

Trwa szukanie żywych w gruzach po trzęsieniu ziemi w Meksyku Reuters

Większość mieszkańców okolic zagrożonej tamy w Portoryko została ewakuowana w bezpieczne miejsce - zapewnił w poniedziałek gubernator Ricardo Rossello. Wezwał Kongres Stanów Zjednoczonych do uchwalenia pakietu pomocowego dla wyspy w celu uniknięcia kryzysu humanitarnego po przejściu huraganu Maria.

Większość spośród 3,4 mln mieszkańców tej karaibskiej wyspy, stanowiącej terytorium Stanów Zjednoczonych, nadal pozostaje bez prądu po ataku Marii, najsilniejszego huraganu na Portoryko od prawie stulecia.

Maria uderzyła w Karaiby jako huragan czwartej kategorii w pięciostopniowej skali Saffir-Simpson. Niosła ze sobą wiatr wiejący z prędkości 225 km/godz, który wyrządził w Portoryko znaczne zniszczenia. Zrywał dachy z domów, niszczył sieć energetyczną i powodował liczne powodzie.

Dramat w Toa Baja

Toa Baja - gmina na północnym wybrzeżu Portoryko - liczy niecałe 100 000 mieszkańców. Sytuacja w tym regionie jest poważna, ponieważ wiele domów zostało odciętych od energii elektrycznej, a źródło wody pitnej jest zanieczyszczone. Mieszkańcy liczą na to, że uda im się odbudować zniszczoną infrastrukturę. Przerwa w dostawie prądu może potrwać nawet miesiąc.

{{/HTML}

Liczne problemy


News ("Gdy wyjdziemy na zewnątrz, nasza wyspa będzie w gruzach". Huragan Maria na Portoryko): 241228
Maria spowodowała podtopienia, zniszczyła domy, pozrywał dachy i powaliła drzewa. Linie energetyczne zostały pozrywane, co odcięło mieszkańców od prądu. Jedynym źródłem energii są generatory prądotwórcze. Jest to jeden z najpoważniejszych problemów, z którym zmagają się mieszkańcy.

Równie trudna sytuacja panuje w szpitalach, których pomoc jest znacznie ograniczona. Huragan doprowadził do zalania szpitali, dzięki generatorom lekarze mogą utrzymać przy życiu najbardziej potrzebujących pacjentów.

Około 3,4 miliona mieszkańców Puerto Rico to amerykańscy obywatele. Dla wielu z nich jedyną opcją aby kontynuować leczenie jest powrót do Stanów Zjednoczonych. Usługa komórkowa, internet praktycznie nie istnieją. Teraz radio stało się podstawowym źródłem informacji.

Zapora nie wytrzymuje


News ("Mieliśmy już ponad 4300 wstrząsów". Ziemia może zadrżeć w każdej chwili): 241874
W sobotę gubernator Puerto Rico uczestniczył w ocenie stanu pękającej zapory na jeziorze Guajataca, która zlokalizowana jest w północno-zachodniej części Stanów Zjednoczonych.

- Widzieliśmy bezpośrednio uszkodzenia zapory Guajataca - powiedział w sobotę gubernator Ricardo Rossello. Po oględzinach usilnie prosił, aby mieszkańcy opuszczali zagrożone zalaniem obszary tak szybko, jak to tylko możliwe.

- Szczelina powiększa się, widać już pęknięcie - powiedział Rossello na konferencji prasowej, która odbyła się w sobotę.

Maria jest obecnie huraganem drugiej kategorii. Synoptycy przewidują, że jej wpływ da się wkrótce odczuć w Stanach Zjednoczonych.

Paliwo na wagę złota


News ("Straciliśmy wszystko". Mieszkańcy Karaibów walczą ze skutkami huraganu): 241860
Szpitale stanęły pod ogromnym wyzwaniem. Rannych przybywało, a źródło prądu do tej pory jest ograniczone. Paliwo jest tak cenne, że dostawy są kontrolowane przez uzbrojonych strażników, aby zapobiec grabieży, poinformował dr Ivan Gonzalez Cancel, który jest chirurgiem sercowo-naczyniowym w Centro Cardiovascular.

Logistyka na wyspie również jest utrudniona. Pożywienie, środki medyczne oraz artykuły codziennego użytku można przetransportować tylko drogą lotniczą lub morską.

Paliwo jest tylko jednym z wielu problemów. W szpitalu, który zajmuje się schorzeniami sercowo-naczyniowymi brakuje klimatyzacji, a na sali operacyjnej kondensująca woda zaczęła kapać z sufitu, podłogi były śliskie, poinformował Gonzalez Cancel. Większość pacjentów została ewakuowana do innych placówek, ale niektórzy pacjenci pozostali, ponieważ nie mogliśmy skontaktować się z ich rodzinami.

- Władze Innego szpitala chcą przenieść dwóch pacjentów w stanie krytycznym do nas, ponieważ nie ma energii elektrycznej. Nie możemy ich zabrać. Mamy ten sam problem - powiedział Gonzalez Cancel.

Tysiące ewakuowanych


News ("Takiego pożaru nie było". Płomienie w Mieście Aniołów): 239681
Sytuacja na Portoryko po huraganie Maria nadal jest poważna. Władze ewakuowały ponad 70 tysięcy ludzi zagrożonych zalaniem z powodu pękającej zapory Guajataca.

W górach otaczających jezioro Guajataca, położone w północno-zachodniej części Portoryko, spadła olbrzymia ilość deszczu, która spowodowała znaczny przybór wód jeziora. W piątek po południu zapora licząca około 90 lat zaczęła pękać. Zdaniem ekspertów zapora może w każdej chwili runąć. Najbardziej zagrożone są skupiska osad Isabela i Quebradillas.

Lokalne władze już w sobotę rozpoczęły pospieszną akcję ewakuacyjną wysyłając autobusy, które mają przewieźć ludzi w bezpieczne miejsce. Wysłano też ostrzeżenia za pośrednictwem Twittera. Wiele regionów jest odciętych od prądu po tym jak huragan Maria zerwał linie energetyczne. Zachodzi obawa, że informacja nie dotarła do wielu osób.


Portorykańczycy opuszczają zniszczone tereny

Obecnie wielu mieszkańców stara się wydostać ze zniszczonych obszarów przez huragan Marię. Jak poinformowały lokalne media, na wyspie żywioł spowodował śmierć 25 osób w tym 10 osób w samym Puerto Rico.

Aby umożliwić szybszą pomoc, władze starają się udrożnić Port San Juan, który został ponownie otworzony po kataklizmie, co umożliwia rozładunek niezbędnych dostaw.

- Ta straszna sytuacja wymaga pomocy rządu federalnego - nie tylko pomocy finansowej. Odbudowa zniszczeń w Portoryko będzie długotrwałe - powiedział Cuomo, potencjalny kandydat na prezydenta.

10 ofiar na wyspie, liczne utrudnienia

Jak poinformowało w sobotę biuro prasowe Rossello, burza zabiła 10 ofiar na wyspie Portoryko. W sobotę na stacjach benzynowych utworzyły się ogromne kolejki. Kierowcy musieli poczekać nawet siedem godzin. Lokalne władze ograniczyły dostęp do wody wydzielając dzienne racje. Woda pojawia się przez dwie godziny. Komunikat jest ważny, aż do odwołania.

Niektóre regiony są odcięte od świata, ponieważ wiatr połamał słupy komunikacyjne i pozrywał linie. Usługi telefoniczne są ograniczone.

Straty są ogromne. Miasta zostały zalane i zrównane z ziemią.

- Straciłyśmy nasz dom, to było zupełnie zalane. Straciliśmy wszystko, samochody, ubrania, wszystko - powiedziała mieszkanka miasta Carmen, Gloria Lamb.

Prędkość wiatru w huraganie Maria (NHC/NOAA)NHC/NOAA

Narasta napięcie

Huragan Maria zniszczył również Port lotniczy w San Juan w miejscowości Luis Munoz Marin, turyści zostali uwięzieni i nie mogą powrócić do swoich domów. Mary Ann Arciola, jej 32-letnia córka wraz z dwójką dzieci, spały w wynajętym wanie, czekając z nadzieją na możliwość powrotu do Stanów Zjednoczonych.

- Na ekranach nie ma żadnych informacji - powiedziała Arciola.

Katastrofa stulecia

Maria uderzyła jako huragan czwartej kategorii w pięciostopniowej skali Saffir-Simpson. Niosła ze sobą wiatr wiejący z prędkości 225 km/godz, który wyrządził w Portoryko znaczne zniszczenia. Zrywał dachy z domów, niszczył sieć energetyczną i powodował liczne powodzie. Bez prądu pozostało około 3,4 miliona mieszkańców.

Gubernator Portoryko Ricardo Rossello określił huragan jako największą katastrofę naturalną w tym stuleciu. 

Maria, która jest obecnie huraganem trzeciej kategorii, oddala się od wysp Turks i Caicos i zmierza w kierunku północno-wschodnim. W ciągu weekendu ma minąć archipelag Bahamów. Dotychczas spowodowała śmierć co najmniej 30 osób.

Trasa huraganu Maria (źródło: NHC)NHC
Prognozowana prędkość wiatru w huraganie Maria (NHC/NOAA)NHC/NOAA

Zastój gospodarczy

Jak poinformował Chuck Watson, który podjął się opracowania bilansu strat po huraganie, burza mogła spowodować około 45 miliardów dolarów szkód i przyczyniła się do zastoju gospodarczego na obszarze Wysp Karaibskich. W Samym Puerto Rico szkody sięgają co najmniej 30 miliardów dolarów.

Zobacz jak wygląda Portoryko po uderzeniu Marii:

Huragan Maria uderzył w Portoryko
Huragan Maria uderzył w PortorykoENEX

Autor: wd/aw, sj/rp / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Reuters

Pozostałe wiadomości

Nadchodzące dni przyniosą przewagę chmur, choć niewykluczone są miejscowe przejaśnienia lub rozpogodzenia. Lokalnie będą pojawiać się mgły ograniczające widzialność. Będzie cieplej.

Nawet 12 stopni. Cena, jaką zapłacimy za ciepło, to chwilami przygnębiająca aura

Nawet 12 stopni. Cena, jaką zapłacimy za ciepło, to chwilami przygnębiająca aura

Źródło:
tvnmeteo.pl

W Drelowie (woj. lubelskie) wciąż trwają poszukiwanie pozostałości kosmicznej skały, która we wtorek przemknęła przez niebo. W niedzielę udało się odnaleźć najcięższy jak do tej pory odłamek meteorytu. Obiekt waży nieco ponad pół kilograma.

Meteoryt z Drelowa. Znaleziono jego masę główną

Meteoryt z Drelowa. Znaleziono jego masę główną

Źródło:
Skytinel, tvnmete.pl

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącymi opadami, które mogą doprowadzić do powstania gołoledzi. Na drogach i chodnikach zrobi się ślisko. Sprawdź, gdzie wydano alarmy.

Gołoledź. Gdzie trzeba na nią uważać

Gołoledź. Gdzie trzeba na nią uważać

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Ptaki rajskie wysyłają sygnały kolorystyczne, które są niewidoczne dla ludzkich oczu. Widać je dopiero wtedy, gdy podświetli się je światłem niebieskim lub ultrafioletowym.

Tak świecą ptaki rajskie. Emitują tajne sygnały niewidoczne dla ludzkich oczu

Tak świecą ptaki rajskie. Emitują tajne sygnały niewidoczne dla ludzkich oczu

Źródło:
CNN

Kolejna fala obfitych opadów śniegu nawiedziła wybrzeże Morza Japońskiego. Miejscami grubość pokrywy śnieżnej przekracza pięć metrów.

Miejscami leży ponad pięć metrów śniegu

Miejscami leży ponad pięć metrów śniegu

Źródło:
Reuters, NHK

Pogoda na dziś, czyli na niedzielę. Aura podzieli kraj na pogodny wschód oraz pochmurny i deszczowy zachód. W najcieplejszej chwili dnia termometry wskażą 8 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś - niedziela, 23.02. U jednych pogodnie, u innych chmury i słabe opady

Pogoda na dziś - niedziela, 23.02. U jednych pogodnie, u innych chmury i słabe opady

Źródło:
tvnmeteo.pl

Skute lodem o tej porze roku jezioro White Bear Lake w stanie Minnesota to zwyczajny widok. Ale uwięziony w nim samochód marki Buick to, zdaniem miejscowych, "coś niezwykłego".

Auto uwięzione w zamarzniętym jeziorze. Właściciel zwleka, policjanci apelują

Auto uwięzione w zamarzniętym jeziorze. Właściciel zwleka, policjanci apelują

Źródło:
CBS News

Ulewne opady deszczu doprowadziły do powstania powodzi błyskawicznych w stolicy Botswany. W wyniku żywiołu zginęło siedem osób, tym troje dzieci -poinformował w sobotę prezydent Duma Boko.

Zalane domy, zamknięte szkoły. Są ofiary śmiertelne, w tym dzieci

Zalane domy, zamknięte szkoły. Są ofiary śmiertelne, w tym dzieci

Źródło:
Reuters

Zimowa burza Coral przyniosła Grecji bardzo duże opady śniegu, jak na ten rejon świata. W sobotę rano w wielu regionach, szczególnie na północy kraju termometry wskazywały ujemne wartości temperatury.

Burza Coral w Grecji. Wydano alerty przed śniegiem i niską temperaturą

Burza Coral w Grecji. Wydano alerty przed śniegiem i niską temperaturą

Źródło:
ENEX, meteoalarm.org

W sobotę na terenie gminy Drelów w województwie lubelskim znaleziono meteoryt. Kilka godzin później poinformowano o kolejnych odnalezionych odłamkach. Kosmiczna skała wleciała w atmosferę i spadła na Ziemię we wtorek wieczorem. Zjawisku, które udało się zarejestrować na nagraniu, towarzyszyły rozbłysk na niebie oraz głośny huk.

Meteoryt spadł na Lubelszczyźnie. "Historyczna chwila"

Meteoryt spadł na Lubelszczyźnie. "Historyczna chwila"

Źródło:
tvnmeteo.pl, Skytinel

Środowemu przelotowi szczątków Falcona 9 na polskim niebie towarzyszył nie tylko świetlny spektakl, ale też spektakularny huk. Odgłosy te można usłyszeć na nagraniu. Karol Wójcicki, autor bloga "Z głową w gwiazdach" wyjaśnił, skąd się wzięły takie dźwięki.

"Kosmos nie tylko wygląda epicko, ale też potrafi nieźle huknąć"

"Kosmos nie tylko wygląda epicko, ale też potrafi nieźle huknąć"

Źródło:
Z głową w gwiazdach, tvnmeteo.pl

Hiszpańscy strażacy interweniowali przy niecodziennej sytuacji. Ich pomocy wymagała koza, która utknęła na parapecie mieszkania na piątym piętrze. Zwierzę udało się zwabić w bezpieczne miejsce dzięki sałacie i marchwi.

Koza na parapecie mieszkania na piątym piętrze. Interweniowali strażacy

Koza na parapecie mieszkania na piątym piętrze. Interweniowali strażacy

Źródło:
Reuters

W sobotę w Tatrach doszło do śmiertelnego wypadku. Jak przekazali ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego, ofiara to mężczyzna, który spadł z dużej wysokości. Mimo słonecznej aury, w górach panują bardzo niebezpieczne warunki.

Śmiertelny wypadek w Tatrach. Mężczyzna spadł z dużej wysokości

Śmiertelny wypadek w Tatrach. Mężczyzna spadł z dużej wysokości

Źródło:
PAP, TOPR

"Nasza rakieta Falcon 9 weszła w atmosferę nad Europą. Współpracujemy z polskim rządem w sprawie odzyskiwania szczątków, powodem upadku w Polsce była usterka" - poinformowała firma SpaceX w oświadczeniu opublikowanym w sobotę na stronie internetowej. W ciągu ostatnich dni w kilku miejscach kraju odnaleziono niezidentyfikowane obiekty, które mają być częścią maszyny.

Szczątki rakiety Falcon 9 w Polsce. Jest komunikat SpaceX

Szczątki rakiety Falcon 9 w Polsce. Jest komunikat SpaceX

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl, SpaceX

Brazylijskie miasto Buriticupu, położone na północno-wschodnim krańcu Amazonii, jest powoli pochłaniane przez ziemię. W ostatnich tygodniach powstały tam ogromne zapadliska o głębokości kilku metrów. Sytuacja jest na tyle poważna, że władze ogłosiły stan wyjątkowy.

Ziemia pochłania to miasto. Ogłoszono stan wyjątkowy

Ziemia pochłania to miasto. Ogłoszono stan wyjątkowy

Źródło:
Reuters

Lawina zeszła w amerykańskim hrabstwie Summit w stanie Kolorado. Pod śniegiem znalazł się kierowca skutera śnieżnego. Zobacz na nagraniu, jak wyglądała akcja ratunkowa.

Zeszła lawina, pod śniegiem spędził ponad godzinę. Nagranie

Zeszła lawina, pod śniegiem spędził ponad godzinę. Nagranie

Źródło:
CNN, eu.coloradoan.com

Peripatoides novaezealandiae to niezwykłe zwierzę. Mierzy kilka centymetrów, ma cechy zarówno stawonogów, jak i pierścienic, a podczas polowania pluje na ofiarę i śliną rozpuszcza jej wnętrzności. Teraz wygrał w tegorocznej edycji konkursu na nowozelandzkiego "robaka roku 2025".

Wybrano nowozelandzkiego "robaka roku". Zwycięski gatunek rozpuszcza swoje ofiary od środka

Wybrano nowozelandzkiego "robaka roku". Zwycięski gatunek rozpuszcza swoje ofiary od środka

Źródło:
CNN, bugoftheyear.ento.org.nz

W Tatrach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Na szlakach występują oblodzenia i jest ślisko. W Dolinie Pięciu Stawów leży 70 centymetrów śniegu. Również w Karkonoszach i na Babiej Górze obowiązuje lawinowa "jedynka".

Na szlakach leży zmrożony i twardy śnieg. Trudne warunki w górach

Na szlakach leży zmrożony i twardy śnieg. Trudne warunki w górach

Źródło:
PAP, GOPR, TOPR

W rejonie Etny w ostatnim czasie odnotowuje się zjawisko niebezpiecznej turystyki. Niedawno grupa ludzi weszła w nocy na wulkan w nieodpowiednim obuwiu, aby zobaczyć z bliska trwającą erupcję. Są znane także inne przypadki nieodpowiedzialnego zachowania turystów. Sycylijska Obrona Cywilna ostrzega, że takie osoby ryzykują własnym życiem.

W nieodpowiednich butach na Etnę

W nieodpowiednich butach na Etnę

Źródło:
Reuters

Ubiegłej nocy nad Polską przeleciały co najmniej dwa bolidy. Potwierdzają to obserwacje projektu Skytinel, zajmującego się monitorowaniem nieba nad naszym krajem. Niezwykle jasne smugi były widziane z wielu miejsc w Polsce.

Kolejne kule ognia przeleciały nad Polską. Nagranie

Kolejne kule ognia przeleciały nad Polską. Nagranie

Źródło:
Skytinel, Kontakt24

Drastycznie zmalało ryzyko na to, że w 2032 roku asteroida 2024 YR4 znajdzie się na kursie kolizyjnym z Ziemią. Najnowsze wyliczenia sugerują, że prawdopodobieństwo kolizji wynosi zaledwie 0,28 procent. Wcześniej według NASA ten współczynnik wynosił 3,1 proc.

Asteroida 2024 YR4. Czy trafi w Ziemię? Są nowe wyliczenia

Asteroida 2024 YR4. Czy trafi w Ziemię? Są nowe wyliczenia

Źródło:
NASA, PAP

Na terenie Polski znajdowane są obiekty, które mogą być pozostałościami rakiety Falcon 9. Jak mówił w programie "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Jerzy Rafalski z Planetarium w Toruniu, możemy spodziewać się, że w niedalekiej przyszłości takie zdarzenia będą coraz częstsze.

"Powinniśmy zadać bardzo poważne pytanie firmie SpaceX"

"Powinniśmy zadać bardzo poważne pytanie firmie SpaceX"

Źródło:
tvnmeteo.pl

Odgłos przypominający brzmienie organów zaniepokoił rezydentów domu seniora w słoweńskim mieście Ajdovscina. Dziwny dźwięk był słyszany także w okolicy ośrodka.

Przez tajemniczy dźwięk nie zmrużyli oka

Przez tajemniczy dźwięk nie zmrużyli oka

Źródło:
Enex

W czwartkowy poranek mieszkańcy miasta Carollton w Teksasie przecierali oczy ze zdumienia. Pomimo braku opadów jedna z ulic pokryła się grubą warstwą lodu. Spektakularny widok wziął się z wycieku wody, który w połączeniu z rekordowym na tym obszarze mrozem stworzył niecodzienną scenerię.

Pękła rura, a krajobraz zamienił się w baśniowy

Pękła rura, a krajobraz zamienił się w baśniowy

Źródło:
CNN, CBS, NBC

Z powodu utrzymującej się fali upałów władze Sao Paulo na południu Brazylii wprowadziły specjalne środki mające na celu ograniczenie skutków wysokiej temperatury. W mieście rozstawiono specjalne stanowiska oferujące darmową wodę oraz pomoc medyczną.

Jest tak gorąco, że na ulicach rozdawana jest woda

Jest tak gorąco, że na ulicach rozdawana jest woda

Źródło:
Reuters

Mieszkańcy Peru zmagają się ze skutkami katastrofalnych powodzi i osuwisk ziemi spowodowanych ekstremalnymi opadami deszczu. Zniszczenia są rozległe i dotknęły także stolicę kraju, Limę. W środę peruwiański rząd ogłosił stan wyjątkowy w 157 dystryktach.

"Proszę, przyjdźcie szybko". Peru zmaga się z falą powodzi i osuwisk ziemi

"Proszę, przyjdźcie szybko". Peru zmaga się z falą powodzi i osuwisk ziemi

Źródło:
Reuters, Infobae.com

Służby w Lidzbarku Warmińskim otrzymały zgłoszenie o wilku, który ukrywał się w psiej budzie we wsi Henrykowo nieopodal Ornety. Jak dowiedział się portal tvnmeteo.pl zwierzę, które odłączyło się od stada było chore na świerzb. Po przewiezieniu do specjalnego ośrodka zwierzę zostało poddane eutanazji.

Wilk znaleziony w psiej budzie. "Przeżył horror"

Wilk znaleziony w psiej budzie. "Przeżył horror"

Źródło:
tvnmetep.pl, Henrykowo (gmina Orneta)/Facebook

Matt Wells ma 19 lat i jego pasją jest wędkarstwo. Mężczyzna od lat pływa kajakiem w północnych wodach Nowej Zelandii, ale jeszcze nigdy nie natknął się na potężnego drapieżnika. Wszystko zmieniło się na początku lutego. Jak relacjonował, płynącego tuż za nim żarłacza białego wziął najpierw za... makrelę królewską.

Pływał kajakiem i łowił ryby. Za jego plecami pojawił się żarłacz biały

Pływał kajakiem i łowił ryby. Za jego plecami pojawił się żarłacz biały

Źródło:
CNN, nzherald.co.nz

Pociąg pasażerski wykoleił się po uderzeniu w stado słoni w pobliżu rezerwatu przyrody w środkowej Sri Lance - pisze BBC. Choć nie ucierpiał nikt z pasażerów, według policji był to najgorszy tego typu wypadek z udziałem dzikich zwierząt - zabitych zostało sześć słoni.

Pociąg pasażerski wykoleił się po uderzeniu w stado słoni

Pociąg pasażerski wykoleił się po uderzeniu w stado słoni

Źródło:
BBC

Zapadlisko we wsi Godstone w Anglii przestało się powiększać - przekazały lokalne władze. Kilka dni temu z powodu powstania ogromnej dziury w drodze, która powiększyła swoją średnicę do ponad 20 metrów, ewakuowano mieszkańców pobliskich budynków. Pierwsze szacunki wskazują na to, że naprawa może potrwać nawet kilka miesięcy.

"Zapadlisko znajdowało się tuż przed moim progiem"

"Zapadlisko znajdowało się tuż przed moim progiem"

Źródło:
BBC, Reuters

Na skutek silnych mrozów w ostatnich dniach zamarzło jezioro Hańcza, najgłębsze jezioro w Polsce. Eksperci apelują, by jednak nie wchodzić na jego tafle, ponieważ warstwa lodu w niektórych miejscach jest cienka.

Najgłębsze jezioro w Polsce zamarzło

Najgłębsze jezioro w Polsce zamarzło

Źródło:
PAP

Na niebie w wielu miejscach kraju pojawiło się coś przypominającego deszcz meteorów. Zdjęcia i nagrania tego zjawiska otrzymaliśmy na Kontakt 24. Polska Agencja Kosmiczna potwierdziła w środę po południu, że obiekty, które pojawiły się rano nad Polską, był fragmentami rakiety firmy SpaceX. Jak poinformowano, we wtorek do służb trafił raport o wejściu części rakiety w atmosferę. MON odpowiedziało, że raportu nie dostało.

Szczątki rakiety Falcon 9 w atmosferze. POLSA: informowaliśmy służby. MON odpowiedziało

Szczątki rakiety Falcon 9 w atmosferze. POLSA: informowaliśmy służby. MON odpowiedziało

Aktualizacja:
Źródło:
"Z głową w gwiazdach", tvnmeteo.pl, Kontakt24