Najnowsze

Dwa tornada w Pensylwanii. Siłę żywiołu widać na nagraniu

Najnowsze

Do zdarzenia doszło w Shibganj w BangladeszuGoogle Maps
wideo 2/18

Dwa tornada nawiedziły hrabstwo Bucks położone w amerykańskim stanie Pensylwania. Żywioł spowodował, że dach salonu samochodowego runął i ranił kilka osób. Dynamiczną pogodę udało się uchwycić na nagraniu.

Dwa niszczycielskie tornada przetoczyły się w czwartek przez wschodnią Pensylwanię. Megan Dalrymple, kierowniczka nocnej zmiany w firmie detalicznej, rozładowywała ciężarówkę wraz ze swoim zespołem, kiedy pojawił się wirujący lej. Dynamiczną pogodę uchwyciła na nagraniu. Widać na nim, jak na zewnątrz latają w powietrzu różne przedmioty. Towarzyszący żywiołowi wiatr łamał drzewa i powodował zniszczenia.

Tornada w Pensylwanii

- Jedno z tornad uderzyło w Bensalem, w Pensylwanii, po godzinie 17 w czwartek - powiedział Jim O'Malley, zastępca dyrektora ds. informacji publicznej w hrabstwie Bucks. - Drugie tornado uderzyło w Solebury w Pensylwanii, mniej więcej w tym samym czasie - dodał.

Hrabstwo Bucks znajduje się na północny wschód od Filadelfii, na granicy stanu New Jersey.

Uszkodzony salon samochodowy

Jedno z tornad uszkodziło dach salonu samochodowego w rejonie Bensalem. Pięć osób zostało rannych. Pracownik salonu Anthony Perez powiedział, że alarm pogodowy otrzymał na telefon na kilka sekund przed uderzeniem tornada w budynek, w którym pracował. - Wszystko działo się okamgnieniu - opowiadał. Dodał, że czterech z pięciu rannych przebywało w salonie. Piąty znajdował się w pobliskiej firmie. Nikt nie został poważnie ranny.

Czytaj więcej o skutkach gwałtownej pogody w USA >

Autor: anw/dd / Źródło: Reuters, usatoday.com