kurorty

kurorty

Zagrzmi tylko w górach. W innych kurortach pokropi

Synoptycy prognozują, że we wtorek najwięcej niezadowolonych z pogody urlopowiczów będzie na południu Polski, w kurortach górskich gdzie spodziewane są przelotne opady deszczu i burze. Z kolei na wybrzeżu oraz na Warmii i Mazurach będzie znacznie spokojniej. Grzmieć co prawda nie będzie, ale niewykluczone są przelotne lokalne opady deszczu.

Bardzo pogodne okażą się plaże Europy

W Europie w wielu kurortach niebo będzie pogodne. Burze prognozowane są jedynie w Barcelonie i w Chorwacji. W afrykańskich kurortach będzie upalna aura. Deszczowe i burzowe chmury zobaczą turyści nad Zatoką Meksykańską i nad wyspami na Oceanie Indyjskim. Najcieplejszym kurortem będzie Hajfa w Izraelu.

Upał na tureckich plażach, skwar nad Morzem Czerwonym

W środę najgoręcej będzie w zachodniej części Morza śródziemnego - na plażach Grecji, Cypru czy Turcji można liczyć na temperatury powyżej 30 st. C. Blisko 40-stopniowy upał utrzymuje się nad Morzem Czerwonym. Wygrzać będzie się też można na południu Hiszpanii i Włoch.

Niektórzy zmokną wbrew swej woli, inni się opalą

W środę niektórzy z wypoczywających w kurortach górskich, nadmorskich lub wśród malowniczych jezior Warmii i Mazur turystów będą zadowoleni. Niestety, nie wszyscy - meteorolodzy prognozują bowiem, że gdy w jednej miejscowości będzie świeciło słońce, w drugiej będzie padał deszcz lub szalała burza.

Turyści w Europie, Indiach i na Sumatrze znajdą powody do narzekania

Powodów do narzekania nie znajdą we wtorek turyści wypoczywający na brzegu Portugalii, Hiszpanii, we Włoszech oraz w Turcji, Tunezji czy w krainie filozofów lub faraonów. Pogodnie będzie również w Maroku. Z kolei w Zatoce Meksykańskiej, podobnie jak w Indiach oraz w sąsiedniej Sri Lance synoptycy ostrzegają przed burzami. Zagrzmi również na Półwyspie Malajskim i Sumatrze.

Zagrzmi, przelotnie pokropi, trochę się ochłodzi, choć nie wszędzie

We wtorek pogoda niejednemu z urlopowiczów pokrzyżuje plany. Synoptycy prognozują, że w niewielu miejscowościach będzie pogodnie - w większości będzie albo przelotnie padało, albo grzmiało. Niewielkim pocieszeniem będą nieco niższe temperatury, oscylujące na poziomie 20-kilku stopni Celsjusza w górach i nad morzem. Tylko na Warmii i Mazurach utrzymają się prawie 30-stopniowe upały.

Lokalnie zagrzmi nad morzem i w górach, ale nie na Warmii i Mazurach

W poniedziałek zagrzmi w kilku kurortach górskich i nadmorskich, ale w pozostałych, podobnie jak na Warmii i Mazurach, aura będzie pełna słońca, a niebo - ubogie w chmury. Wspólne dla wszystkich będą wysokie wartości na termometrach, sięgające 26-30 st. C w górach, około 31 st. C nad morzem i nawet 35 st. C w krainie tysiąca jezior.

Upał nad Morzem Czerwonym, gorąco w Grecji i Turcji

Wypoczywający nad Morzem Śródziemnym mogą liczyć w poniedziałek na dobrą, słoneczną pogodę w większości kurortów. Tylko w niektórych francuskich i włoskich kurortach popada i zagrzmi. Najgoręcej, nawet 40 st. C, będzie nad Morzem Śródziemnym, ale ciepła nie zabraknie też na greckich, tureckich czy hiszpańskich plażach.

W Tabie goręcej niż w Polsce. Aż 42 stopnie

Niedziela będzie pogodna i słoneczna w kurortach Afryki Północnej. Synoptycy prognozują w Tabie aż 42 stopnie. Turyści spędzający swoje urlopy w tym regionie nie powinni narzekać na brak słońca. W Ameryce Środkowej i Azji pojawią się burze, ale będzie ciepło. Tam na termometrach zobaczymy wartości powyżej 30 stopni. W Europie pogoda będzie sprzyjała wypoczywającym m.in. w Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Turcji.

Słonecznie tylko nad Bałtykiem. Góry będą tonąć w deszczach

Jeśli ktoś nie wybrał, w której części Polski chce spędzić piątek, niech zastanowi się nad polskim wybrzeżem, gdzie słońca nie zabraknie. W kilku miejscowościach na Warmii i Mazurach również, choć synoptycy prognozują burze i przelotne opady w tej części kraju. Zagrzmi również na południu Polski, zmuszając miłośników górskich wspinaczek do pozostania u podnóży szczytów.

40 st. C w Hurgadzie, w Chorwacji grzmoty

W Europie pogoda będzie sprzyjać opalaniu. Powód do narzekania mogą mieć jedynie turyści wypoczywający nad Adriatykiem w Chorwacji. W kurortach światowych turyści mogą spodziewać się burz tylko nad Zatoką Meksykańską i nad Indonezją.

Szansa na uniknięcie burz? Tylko na Mazurach

W środę pogodę w Polsce zdominują fronty atmosferyczne, dlatego w krajowych kurortach trudno będzie uniknąć burz i opadów deszczu. Zagrzmi od Morza po góry. Jedynie część Mazur pozostanie pogodna i spokojna.

Na Lazurowym Wybrzeżu urlopy popsują opady deszczu i burze

W kurortach europejskich i światowych lato jest w pełni. W większości miejsc na termometrach zobaczymy wartości powyżej 30 stopni. W Izraelu, Egipcie, Maroku, Tunezji, Portugalii, Hiszpanii, Grecji i Turcji pojawi się dużo słońca. Jednak turyści wypoczywający w kurortach francuskich, włoskich, chorwackich mogą narzekać na opady deszczu i burze.

Upalna Hiszpania, pogodne Włochy, pochmurne Lazurowe Wybrzeże

W Europie w większości kurortów pogoda dopisze turystom, choć będą też i takie, w których słońce nie przebije się przez chmury. Synoptycy prognozują chmury burzowe nad Lazurowym Wybrzeżem, Zatoką Meksykańską i Indonezją. Najupalniejszym śródziemnomorskim kurortem będzie Tabarka w Tunezji.