kurorty

kurorty

Kończą się wakacje. Niedziela niestety nie będzie sprzyjać wypoczynkowi

Ostatni dzień sierpnia nie zachwyci pogodą - we wszystkich regionach turystycznych będzie padał deszcz i pojawią się lokalne burze. Na Warmii, Mazurach oraz w miejscowościach nadbałtyckich ponadto nie będzie zbyt ciepło - termometry wskażą około 21-22 st. C. W górach będzie nieco cieplej, ale niestety także deszczowo i burzowo.

Deszcz i burze pokrzyżują plany wszystkim urlopowiczom w kraju

Pogoda zawiedzie wszystkich, którzy w przedostatni dzień sierpnia mieli nadzieję złapać nieco opalenizny wylegując się nad morzem czy jednym z licznych warmińsko-mazurskich jezior. Meteorolodzy prognozują, że wystąpią tam zarówno przelotne opady, jak i burze. Grzmieć i padać będzie także w polskich górach, skutecznie zniechęcając miłośników wspinaczki do spacerowania po szlaku.

Góry słoneczne, morze nieco mniej

Zbliża się koniec wakacji. Turyści, którzy na swój cel podróży wybrali polskie morze lub Mazury nie będą zadowoleni z pogody. Jedynie ci, którzy wypoczywają w górach mogą liczyć na słoneczną aurę. Termometry wskażą od 16 st. C do 25 st. C.

Ciemne chmury nad Lazurowym Wybrzeżem. Skwar w Turcji i Egipcie

Meteorolodzy prognozują, że w Europie - za wyjątkiem Lazurowego Wybrzeża - aura będzie na ogół pogodna. W popularnych turystycznie regionach będzie również ciepło, a miejscami - gorąco, podobnie jak w wyspiarskiej ojczyźnie filozofów oraz krainie faraonów. Nie zmarzną również urlopowicze w Turcji czy Tunezji. Z kolei w Zatoce Meksykańskiej oraz w Indiach czy Sri Lance niebo zasnują burzowe chmury.

W niedzielę słońce znajdziecie w górach

Na koniec długiego sierpniowego weekendu najlepszą, słoneczną pogodę będą mieli wypoczywający w górach. Natomiast nad morzem i na Mazurach ma przelotnie padać. Woda w jeziorach będzie cieplejsza niż powietrze.

Fala upałów w Grecji, a na Kubie będzie grzmiało

W wielu kurortach Europy będzie pogodnie. Ośrodki wypoczynkowe nad Morzem Śródziemnym w Hiszpanii i Francji zostaną zasnute chmurami. W Afryce panują typowe dla tego klimatu i pory roku temperatury. Nad Zatoką Meksykańską i w Indonezji będzie grzmiało.

Upalnie w Grecji i Turcji, deszczowo i burzowo w Indonezji

W europejskich kurortach dominować będzie słoneczna aura. Zdarzą się jednak i takie miejsca, w których spadnie deszcz. W Grecji, na Cyprze i w Turcji temperatura przekroczy 32 st. C. Turyści na wyspach Indonezji i nad Zatoką Meksykańską mogą spodziewać się burz.