Ataki dronów

Ataki dronów

Drony-bombowce, które można kupić w każdym sklepie. Nowa broń dżihadu

Silnie naciskani przez irackie wojsko i paramilitarne bojówki dżihadyści z Mosulu sięgnęli po bardzo niecodzienną broń. Opanowali technologie zamiany prostych dronów, które każdy może kupić w sklepie z zabawkami czy internecie, w bombowce. Publikowane w sieci nagrania pozwalają stwierdzić, że przy odpowiedniej dozie szczęścia mogą być groźne, choć prawdopodobnie w znacznej mierze to propaganda.

Groźna broń zrobiona z zabawki. Drony ze sklepu do nalotów

Dżihadyści walczący w Syrii w szeregach tzw. Państwa Islamskiego (IS), Al-Kaidy i innych organizacji nauczyli się wykorzystywać proste drony obserwacyjne do przeprowadzania ataków - powiedział agencji Associated Press anonimowy przedstawiciel armii amerykańskiej.

"Wojna to nie gra wideo". Pierwszy zabił człowieka za pomocą drona

- Pilotowanie drona w walce nie ma nic wspólnego z grami wideo - pisze były amerykański pilot, który twierdzi, że jako pierwszy w historii zabił człowieka przy pomocy samolotu-robota. Pomimo tego, że znajdował się po drugiej stronie globu, miał odczuwać silne emocje. Do dzisiaj nie może zapomnieć widoku zabitego przez siebie taliba.

Ataki amerykańskich dronów jak zbrodnie wojenne. Raport Amnesty International

Nowe dowody wskazują na to, że Stany Zjednoczone używając dronów przeprowadziły w Pakistanie bezprawne egzekucje. Niektóre z nich mogą zostać zaliczone do zbrodni wojennych - twierdzi Amnesty International w opublikowanym raporcie. Organizacja obrony praw człowieka zaapelowała do władz USA o zbadanie doniesień o cywilach zabitych lub ranionych w atakach.

Nowy przedmiot w irańskiej szkole: strącanie dronów

Irańscy licealiści będą mieli do opanowania nowy przedmiot - walkę z samolotami bezzałogowymi. Jak podaje miejscowa prasa, nowe zagadnienie do szkół chce wprowadzić wpływowa paramilitarna Gwardia Rewolucyjna, która ma oparcie w najwyższych przywódcach religijnych kraju.