Polska i Świat

Polska i Świat

Poprzednią funkcję miał sprawować za darmo, ale tak się stało, że Ryszard Czarnecki musiał pobierać pensję, bo go o to poprosili. Teraz - w innej funkcji - wciąż zarabia na siatkówce. Zainkasował w rok ponad 160 tysięcy złotych, oprócz dochodów z europarlamentu, które na czysto dają mu około 400 tysięcy złotych rocznie. Aleksandra Kąkol.

W Unii Europejskiej są tendencje, żeby gotówkę likwidować - powiedział Zbigniew Ziobro i zapowiada w nagraniu wrzuconym do sieci, że będzie bronić gotówki. Bronić jednak nie ma czego, bo Unia w ogóle nie planuje usuwania z obiegu banknotów i monet. Suwerenna Polska ma jednak swój pomysł w sprawie gotówki i zgłasza zmianę przepisów, którą PiS przeforsował niespełna dwa lata temu. Łukasz Wieczorek.

Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła stóp procentowych. Zaskoczeniem może być fakt, że Ministerstwo Finansów chwali się oceną polskiej gospodarki, którą przygotował Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Wydał też pewne zalecenia, jak ograniczenie wydatków, ale o tym już jest ciszej. MFW nie ma też dobrych informacji dla naszych portfeli. Łukasz Łubian.