Liga Europy

Liga Europy

Krew na boisku. Piłkarz trafiony z trybun w głowę

Skandal w meczu Ligi Europy. W trakcie czwartkowego spotkania Istanbul Basaksehir - AS Roma piłkarz gości Lorenzo Pellegrini został trafiony w głowę przedmiotem rzuconym z trybun. Na szczęście włoski pomocnik był w stanie kontynuować grę.

Były trener Legii awansował. Drużyna Polaków musi poczekać

Znane są kolejne zespoły, które zagrają w 1/16 finału Ligi Europy. Wśród ekip, które przeszły dalej znalazły się m.in. AZ Alkmaar, Sporting Braga i VfL Wolfsburg. Nadal niepewny awansu jest Łudogorec Razgrad, w którym występuje dwóch Polaków.

Niespodzianka w Kazachstanie. Manchester United pokonany

Grający w rezerwowym składzie Manchester United był faworytem czwartkowego spotkania Ligi Europy z Astaną. Jednak gospodarze potraktowali wielką firmę z Old Trafford nad wyraz brutalnie - w drugiej połowie zdobyli dwie bramki i ostatecznie wygrali 2:1.

Zespół Polaków zdemolowany, bez strzału na bramkę. "Trudno to nazwać meczem"

Trudno wyobrazić sobie bardziej jednostronne widowisko. W czwartkowy wieczór Łudogorec Razgrad przegrał na wyjeździe w Lidze Europy z Espanyolem 0:6, nie oddając choćby jednego strzału, przy posiadaniu piłki na poziomie 29 proc. Do kompromitującej postawy mistrzów Bułgarii przyczynił się Jacek Góralski, który już w 35. minucie wyleciał z boiska po czerwonej kartce.

Pewne zwycięstwo i Manchester United gra dalej. Zespół Polaków rozgromiony

W czwartkowy wieczór Manchester United rozbił na Old Trafford Partizana Belgrad 3:0 w meczu 4. kolejki grupy L Ligi Europy. Dzięki wygranej Czerwone Diabły zagwarantowały sobie awans do fazy pucharowej. Znacznie gorzej tę serię spotkań będą wspominać gracze Łudogorca Razgrad. Bułgarski zespół rywalizację z Espanyolem kończył w dziewiątkę i przegrał aż 0:6. Jacek Góralski wyleciał z murawy w pierwszej połowie spotkania.

Celtic zszokował Rzym i może świętować awans

Od szybko zdobytej bramki i dominacji na boisku, do przegranej po golu, strzelonym w ostatniej minucie meczu - tak wyglądała przygoda Lazio w 4. rundzie fazy grupowej Ligi Europy. Gospodarze przegrali przed własną publicznością z Celtikiem 1:2. Goście awansowali do 1/16 finału.