Kropka nad i

Kropka nad i

Czwartek, 14 października Polska prokuratura dostała od rosyjskiej siedem tomów akt dotyczących śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej - powiedział w TVN24 Prokurator Generalny Andrzej Seremet. Wyjaśnił, że zawierają one protokoły sekcji zwłok 52 ofiar i protokoły z zeznań 40 świadków. Seremet potwierdził też, że prokuratura bada hipotezę, że za sterami prezydenckiego tupolewa mógł siedzieć gen. Błasik o czym napisał portal tvn24.pl.

Środa, 13 października Niedzielna manifestacja pod krzyżem "nie miała charakteru politycznego" i "nie skrzykiwali jej politycy PiS" - powiedział szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak. Według niego było to "wołanie o prawdę". Błaszczak stwierdził, że konflikt pod Pałacem Prezydenckim został wywołany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, który chciał "podzielić Polskę". Poseł PiS unikał jednoznacznego potępienia kontrowersyjnych haseł głoszonych przez niektórych uczestników demonstracji.

Wtorek, 12 października - Nagle w tej kabinie zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Ta kabina zamienia się w salę konferencyjną - stwierdził w programie "Kropka na i" były szef szkolenia Sił Powietrznych, płk rezerwy Piotr Łukaszewicz. W jego ocenie, załoga nie miała warunków do prawidłowego przeprowadzenia podejścia do lądowania i podejmowania racjonalnych decyzji.

Poniedziałek, 11 października - Jak można szukać gniewu i nienawiści teraz, gdy czujemy podobnie? Przecież Jarosław Kaczyński jest bratem ofiary katastrofy, ja jestem żoną ofiary katastrofy. Aby się porozumieć z innym człowiekiem wystarczy mieć jeden punkt wspólny. Ten punkt jest - to cierpienie - mówiła w "Kropce nad i" wdowa po wiceszefie MON Ewa Komorowska.

Środa, 6 październik- Posłowie PO nie zamierzają przechodzić do nowego ugrupowania Janusza Palikota - zapewniał w "Kropce nad i" w TVN24 marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna dodając, że rozmawiał już o tym z posłami swojej partii. - To jednoosobowa wycieczka w jedną stronę - mówił.

Wtorek, 5 października- "Pakiet Demokratyczny"? Genialny pomysł, tylko dlaczego Jarosław Kaczyński nie zgłosił go, gdy sam był premierem? Trzeba było wtedy pomyśleć panie Kaczyński, a na razie ten pomysł wyląduje w koszu - zapowiedział Stefan Niesiołowski. Wicemarszałek Sejmu odniósł się w ten sposób do projektu PiS, by co tydzień premier stawał przed parlamentem i odpowiadał na pytania posłów.

Poniedziałek, 4 październikaJanusz Palikot krytykuje ostatnią ofensywę rządu skierowaną przeciw dopalaczom i uważa ją za marketingową zagrywkę. - Weekendowa akcja zamykania sklepów została zorganizowana, żeby przykryć kongres Palikota - uznał Janusz Palikot w "Kropce nad i" w TVN24.

Czwartek, 30 września Zdaniem Julii Pitery z PO Janusz Palikot prowokuje Grzegorza Schetynę do tego, żeby złożył wniosek o usunięcie go z Platformy. Chodzi o dzisiejszy wpis na blogu, w którym Palikot zarzucił marszałkowi Sejmu wykorzystywanie służb do walki politycznej. W "Kropce na i" posłanka PO krytykowała też szefa PiS: - Boję się atmosfery, która wprowadza Jarosław Kaczyński. Dziś chyba nikt już nie ma złudzeń, że Jarosław Kaczyński dobrze się czuje w atmosferze destrukcji.

Środa, 29 września - Polska polityka zagraniczna zmieniła się w ostatnich trzech latach na gorsze. Zwłaszcza w stosunku do Rosji. Symbolem relacji polsko-rosyjskich jest niszczejący wrak tupolewa, opóźnienie wyjazdu archeologów i czarne skrzynki, które ciągle są w Rosji - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Odniósł się w ten sposób do artykułu Jarosława Kaczyńskiego, w którym pisze on o "neoimperialnej polityce Moskwy".

Wtorek, 28 września - Z wielkim szacunkiem odnoszę się do pracy i dorobku pana Edmunda Klicha, ale w interesie nas wszystkich a także śledztwa powinien z większym umiarem ważyć słowa. Zwłaszcza jak się promuje swoją książkę - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 minister w Kancelarii Prezydenta Sławomir Nowak. Akredytowany przy komisji badającej katastrofę smoleńską Klich mówił, że jej przyczyn należy szukać w "całym kompleksie działań organizacyjnych".

Poniedziałek, 27 września Prezydent Gronkiewicz-Waltz nie ma odwagi powiedzieć "biorę odpowiedzialność za przestrzeń publiczną", tylko chowa się za urzędników i konserwatora zabytków - zaatakował urzędującą prezydent Warszawy Czesław Bielecki, nazywając siebie "bezpartyjnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości" na prezydenta stolicy. Bielecki wytknął Hannie Gronkiewicz-Waltz opieszałość i zaniedbania i zapowiedział, że sam "chce wyzwolić energię warszawiaków, która jest dławiona przez aparat biurokratyczny".

Czwartek, 23 września Ma swój styl - ocenił najpierw wicepremier Waldemar Pawlak kontrowersyjne wypowiedzi pełnomocniczki rządu ds. równego traktowania Elżbiety Radziszewskiej na temat praw homoseksualistów. Ale zaraz potem dodał, że "kobietę poniosło", a o jej przyszłości powinien zadecydować premier Donald Tusk.

Środa, 22 września - To najlepszy dowód na to, że pani minister dobrze wypełnia swoją funkcję - tak - absurdalne jego zdaniem - żądania SLD, który domaga się dymisji pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Elżbiety Radziszewskiej, podsumowuje Stefan Niesiołowski. W komentowaniu jej ostatnich wypowiedzi na temat gejów i lesbijek poseł PO dostrzega przede wszystkim... nagonkę na nią.

Wtorek, 21 września - Jarosław Kaczyński to jest wielki człowiek i ma wiele wspaniałych pomysłów dla Polski. Gdyby Donald Tusk spotykał się częściej z Jarosławem Kaczyńskim, najlepiej by rządził Polską - osądziła posłanka PiS Nelli Rokita w "Kropce nad i" w TVN24.

Poniedziałek, 20 września - Ocena materiału dowodowego dostarcza podstaw do tego, że najprawdopodobniej będą stawiane zarzuty – mówił w "Kropce nad i" pełnomocnik sześciu rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej mec. Rafał Rogalski. - Istnieją przesłanki, że były bardzo poważne nieprawidłowości poprzez zaniechanie, szczególnie dotyczące aspektu organizacyjnego, zarówno na etapie szkolenia, jak i przygotowywania samej wizyty – dodał.

Czwartek, 16 września Polska prowadzi wobec Rosji politykę serwilistyczną - uważa była szefowa dyplomacji Anna Fotyga. - Mam doświadczenie kontaktów polsko-rosyjskich i wiem, że językiem rozmowy z nimi nie może być język przystawania na wszystkie propozycje - stwierdziła w "Kropce nad i".

Środa, 15 września Przeszkadza mu stan wraku Tu-154, ale uważa, że polski rząd nie ma się czego w smoleńskim śledztwie wstydzić. Ostre słowa Jarosława Kaczyńskiego uważa za niesprawiedliwe, ale oddawać nie zamierza. - Ta agresja jest wyrazem bezradności - przekonywał szef rządu w "Kropce nad i".

Wtorek, 14 września Jarosław Kaczyński powinien się oswoić z myślą, że jest życie po porażce. O tym, kto funkcjonuje w polityce decydują wyborcy, a nie prezes PiS - powiedział w "Kropce nad i" szef MSZ Radosław Sikorski. Skomentował w ten sposób stwierdzenie prezesa PiS, że prezydent Bronisław Komorowski ponosi polityczną i moralną odpowiedzialność za katastrofę smoleńską i dlatego powinien odejść z polityki.

Poniedziałek, 13 września Bronisław Komorowski powinien podać się do dymisji politycznej i moralnej – ogłosiła Beata Kempa. Posłanka PiS rozumie przez to, że prezydent przeprosi i "nakłonieni partyjnych kolegów, żeby przestali drwić z śp. pamięci prezydenta Kaczyńskiego”.

Czwartek, 09 września Jestem znacznie lepszej myśli niż rano. Okazało się, że rozmowa Elżbiety Jakubiak z Jarosławem Kaczyńskim była dobra. To dobrze wróży - powiedziała w "Kropce nad i" Joanna Kluzik-Rostkowska. Posłanka PiS, która stanęła po stronie swojej partyjnej koleżanki, zawieszonej przez prezesa PiS w prawach członka partii przyznała, że nie wie, dlaczego "po głowie nie dostał" Zbigniew Ziobro, skoro sprawy partyjne omawiał w mediach, a nie wewnątrz partii, do czego wezwał szef PiS.