15-latek jechał motocyklem na jednym kole. Uciekał przed policją. Zderzył się z radiowozem

15-latek zderzył się z radiowozem
Nastolatek zderzył się z radiowozem w Resku
15‑latek jechał motocyklem na jednym kole. Nie zatrzymał się do kontroli, a uciekając przed policjantami zderzył się z radiowozem.

- Dzielnicowi z komisariatu w Resku zauważyli motocyklistę wykonującego niebezpieczny manewr jazdy na jednym kole. Jadąc ulicą Wojska Polskiego w Resku, zignorował sygnały do zatrzymania i próbował uciec - mówi Szymon Martula z Komendy Powiatowej Policji w Łobzie.

Nastolatek zderzył się z radiowozem
Nastolatek zderzył się z radiowozem
Źródło: KPP w Łobzie

Nieletni motocyklista bez uprawnień

- W trakcie ucieczki motocyklista łamał kolejne przepisy, wjechał między innymi pod prąd w ulicę Krzywą - dodaje Szymon Martula.

Podczas nieprawidłowego wyprzedzania z prawej strony chłopak uderzył w prawidłowo jadący radiowóz, doprowadzając do kolizji. Nikt nie odniósł obrażeń.

Motocyklem jechał 15-latek. Chłopak nie posiada uprawnień, a pojazd przeznaczony do jazdy terenowej nie jest dopuszczony do ruchu ulicznego.

Motocyklista zderzył się z radiowozem
Motocyklista zderzył się z radiowozem
Źródło: KPP w Łobzie

Sprawą zajmie się sąd rodzinny

Policjanci przekazali nastolatka pod opiekę rodzica, a motocykl trafił na policyjny parking strzeżony. Młody mieszkaniec Reska odpowie przed sądem rodzinnym i dla nieletnich.

OGLĄDAJ: TVN24 HD
pc

TVN24 HD

pc
Ten i inne materiały obejrzysz w subskrypcji

Opracował Rafał Molenda

Czytaj także: