Wypadek księżniczki Anny. Jest oświadczenie pałacu

Źródło:
Reuters, PAP
Parada wojskowa z okazji urodzin króla Karola III
Parada wojskowa z okazji urodzin króla Karola III
Parada wojskowa z okazji urodzin króla Karola III

73-letnia brytyjska księżniczka Anna doznała lekkich obrażeń i wstrząśnienia mózgu w wyniku niedzielnego wypadku. Przebywa w szpitalu - poinformował Pałac Buckingham.

Jak informuje BBC, księżniczka Anna została prawdopodobnie uderzona przez konia głową lub nogą, kiedy spacerowała po królewskiej posiadłości Gatcombe Park, gdzie znajduje się jej dom. Doznała lekkich obrażeń głowy. Przyczyna urazu nie została potwierdzona oficjalnie.

Pałac Buckingham przekazał, że pobyt księżniczki w szpitalu Southmead w Bristolu to "środek ostrożności" i oczekuje się jej szybkiego powrotu do zdrowia. "Jej królewska wysokość jest w komfortowym stanie i zapobiegawczo przebywa w szpitalu na dalszej obserwacji" - przekazał rzecznik Pałacu Buckingham.

"Król Karol III został poinformowany o szczegółach i tak, jak cała rodzina królewska, przesyła księżniczce najserdeczniejsze wyrazy miłości i najlepsze życzenia szybkiego powrotu do zdrowia" - czytamy w oświadczeniu pałacu.

CZYTAJ TEŻ: Kim jest księżniczka Anna, jedyna córka zmarłej królowej Elżbiety II?

Anna to jedyna córka zmarłej w 2022 roku królowej Elżbiety II, siostra króla Karola III. Uchodzi za najbardziej pracowitą, obok króla, osobę w brytyjskiej rodzinie królewskiej, stale zajmuje miejsce w ścisłej czołówce najbardziej lubianych osób w rodzinie. Pod koniec tego tygodnia miała rozpocząć wizytę w Kanadzie.

Księżniczka AnnaSamir Hussein/WireImage

Autorka/Autor:mjz/kab

Źródło: Reuters, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Samir Hussein/WireImage