Trump: Biden nie powinien bezpodstawnie domagać się prezydentury

Autor:
mart//now
Źródło:
PAP

Joe Biden nie ma prawa ogłaszać swego zwycięstwa w wyborach prezydenckich przed zakończeniem procesów sądowych, które dopiero się rozpoczynają - napisał w mediach społecznościowych prezydent USA Donald Trump. "Ja też mógłbym się tego domagać" - dodał.

Prezydent USA Donald Trump oświadczył w piątek wieczorem, że Joe Biden nie powinien ogłaszać zwycięstwa w "nielegalny" sposób. "Joe Biden nie powinien bezpodstawnie domagać się prezydentury" - napisał na Twitterze. "Ja też mógłbym się tego domagać. Postępowanie sądowe dopiero się rozpoczyna!" - dodał.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Trump zapowiada batalię w sądzie

Prezydent USA Donald Trump obiecał w piątek kontynuować batalię prawną o prezydenturę w sytuacji, gdy jego rywal demokrata Joe Biden zbliża się do zdobycia wystarczającej liczby głosów, aby wygrać wybory.

"Będziemy kontynuować ten proces w każdym aspekcie prawnym, żeby zapewnić, że Amerykanie mają zaufanie do naszego rządu. Nigdy nie zrezygnuję z walki o was i nasz naród" - czytamy w oświadczeniu Trumpa, opublikowanym przez jego sztab w piątek przed południem czasu lokalnego.

CZYTAJ TAKŻE: WYBORY W USA. RELACJA W TVN24.PL >>>

Joe Biden, kandydat demokratów na prezydenta USA wygłosił w piątek wieczorem oświadczenie w Wilmington w Delaware. - Wygramy ten wyścig - mówił.

Biden w piątek objął prowadzenie w wyborach w Pensylwanii. Stan ten zapewnia 20 głosów elektorskich. Jeśli były wiceprezydent utrzyma w nim przewagę, zapewni sobie wygraną w wyścigu o Biały Dom. Biden ma obecnie pewne 253 głosy elektorskie; do zwycięstwa brakuje mu zatem jeszcze 17.

Autor:mart//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości