Sąd w Londynie skazał zabójcę polskiej studentki. Nigdy nie okazał skruchy

Autor:
asty
/ prpb
Źródło:
PAP
Interwencja brytyjskiej policji
Interwencja brytyjskiej policji
Reuters Archive
Reuters ArchiveInterwencja brytyjskiej policji

Sąd Londynie wydał wyrok w sprawie zabójstwa 21-letniej studentki z Polski. 30-letni sprawca został skazany na karę dożywotniego więzienia bez możliwości ubiegania się o warunkowe zwolnienie przed upływem 29 lat. Mężczyzna, jak twierdzi policja, nigdy nie okazał skruchy z powodu tego, co zrobił.

Na karę dożywotniego więzienia bez możliwości ubiegania się o warunkowe zwolnienie przed upływem 29 lat skazał w środę sąd w Londynie sprawcę brutalnego zabójstwa 21-letniej polskiej studentki.

Do zabójstwa doszło w maju zeszłego roku w londyńskiej dzielnicy Ealing. 30-letni obecnie Dennis Akpomedaye z Newport w południowo-wschodniej Walii, z którym kobieta przez krótki czas się spotykała, przyjechał do Londynu, a następnie zaczaił się, czekając, aż będzie wracała z wieczornej zmiany w pracy w restauracji.

Jak się okazało szła wraz z kolegą z pracy. W niewielkiej alejce ubrany w kominiarkę Akpomedaye zadał jej co najmniej 40 ciosów nożem kuchennym, po czym - jak wynikało z ustaleń śledztwa - próbował odciąć jej głowę.

Sprawca nigdy nie okazał skruchy

Jak ustalono podczas dochodzenia, kilka tygodni wcześniej, gdy Polka zakończyła relacje z nim i przeprowadziła się do Londynu, by zacząć studia na University of West London, powiedział jej, że "będziemy razem bez względu na wszystko".

Zabójca został schwytany 22 godziny po popełnieniu zbrodni na londyńskim dworcu Victoria, gdzie czekał na autobus powrotny do Newport. Jak twierdzi policja, nigdy nie okazał skruchy z powodu tego, co zrobił, odmawiał odpowiedzi na pytania oraz stawiania się w sądzie na rozprawę i odczytanie wyroku.

Uzasadniając wyrok, sędzia Rajeev Shetty podkreślił, że nie ma w tej sprawie żadnych okoliczności łagodzących i na ma dowodów, by sprawca cierpiał na jakiekolwiek zaburzenia psychiczne.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty / prpb

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock

Pozostałe wiadomości