Królowa Kamila o samopoczuciu Karola

Źródło:
Reuters

Król Karol III radzi sobie "wyjątkowo dobrze" – przekazała w czwartek jego żona, królowa Kamila podczas pierwszego publicznego wystąpienia od czasu, gdy u 75-letniego monarchy zdiagnozowano chorobę nowotworową.

Podczas rozmowy na koncercie charytatywnym w katedrze w Salisbury w południowej Anglii Kamila powiedziała, że Karol był poruszony wyrazami wsparcia, jakie do niego dotarły ze strony obywateli.

- Jak na te okoliczności, radzi sobie wyjątkowo dobrze – stwierdziła Kamila. – Jest wzruszony wszystkimi listami i wiadomościami, które zewsząd do niego dotarły. To go bardzo podnosi na duchu – dodała.

Rodzina królewska dziękuje za wsparcie

Syn Karola i następca tronu, książę William, również podziękował w środę Brytyjczykom za życzliwe wiadomości zarówno na temat jego ojca, jak i jego żony Kate po niedawnej operacji.

42-letnia Kate przeszła operację jamy brzusznej 16 stycznia, a następnie spędziła dwa tygodnie w szpitalu na rekonwalescencji.

W poniedziałek Pałac Buckingham niespodziewanie ogłosił, że badania króla Karola wykazały, iż ma raka. Następnie, ze względu na leczenie, monarcha odłożył obowiązki publiczne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Karol III wycofuje się z obowiązków publicznych

Pełnienie publicznych obowiązków spoczywa teraz na pozostałych członkach rodziny królewskiej - Williamie i Kamili. Kate wróci do nich prawdopodobnie po Wielkanocy.

Autorka/Autor:asty/kg

Źródło: Reuters