Szef węgierskiej dyplomacji odwiedził Białoruś. "Kanały komunikacji muszą pozostać otwarte"

Autor:
ft/kg
Źródło:
PAP
Ofensywa na Ukrainę ze strony Białorusi możliwa? Dura: nie wiem, czy Łukaszenka zdecyduje się na takie ryzyko
Ofensywa na Ukrainę ze strony Białorusi możliwa? Dura: nie wiem, czy Łukaszenka zdecyduje się na takie ryzyko
TVN24
TVN24Ofensywa na Ukrainę ze strony Białorusi możliwa? Dura: nie wiem, czy Łukaszenka zdecyduje się na takie ryzyko

Szef dyplomacji Węgier Peter Szijjarto przybył w poniedziałek do stolicy Białorusi. W mediach społecznościowych argumentował, że jest w Mińsku, by "prezentować stanowisko pokojowe". "Kanały komunikacji muszą pozostać otwarte" - napisał. 

Peter Szijjarto poinformował o swojej wizycie w Mińsku w mediach społecznościowych. Przekonywał, że podczas gdy wojna w Ukrainie robi się coraz bardziej gwałtowna, trzeba ratować ludzkie życie, co można uczyć jedynie drodze pokojowej.

"Węgry oczekują, że wszyscy członkowie społeczności międzynarodowej będą działać w interesie osiągnięcia szybkiego pokoju i unikania działań, które grożą przedłużeniem lub eskalacją wojny" - napisał, dodając, że on sam zajmie "pokojowe stanowisko" w czasie poniedziałkowych rozmów w Mińsku.

Szijjarto wyraził przekonanie, że jego wizyta na Białorusi spotka się z krytyką, ale "nasze stanowisko jest jasne: kanały komunikacji muszą pozostać otwarte".

Wojska białoruskie nie biorą udziału w inwazji na Ukrainę, jednak kraj ten opowiada się po stronie Rosji, umożliwiając rosyjskiej armii przeprowadzanie ze swego terytorium ataków na północne obwody Ukrainy.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/szijjarto.peter.official

Pozostałe wiadomości