Viktor Orban na audiencji u papieża Franciszka

Źródło:
PAP

Papież przyjął na audiencji Viktora Orbana – była to pierwsza zagraniczna wizyta premiera Węgier po wygranych przez jego partię wyborach parlamentarnych, ale i kolejne Orbana z Franciszkiem. Wcześniej spotkali się we wrześniu zeszłego roku w Budapeszcie podczas krótkiej papieskiej wizyty z okazji Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego.

Orban przybył do Watykanu z pierwszą zagraniczną wizytą po wygranych przez jego konserwatywne ugrupowanie Fidesz wyborach parlamentarnych z 3 kwietnia.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Ostatnim razem papież widział się z Orbanem we wrześniu zeszłego roku w Budapeszcie podczas krótkiej papieskiej wizyty z okazji Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego.

Orban na audiencjach u papieży

Szef węgierskiego rządu przyjechał do Watykanu po raz kolejny. W marcu 2017 roku przybył na audiencję u Franciszka wraz z innymi szefami państw i rządów krajów Unii Europejskiej w związku z obchodami 60. rocznicy Traktatów Rzymskich.

Religijny portal "Il Sismografo" przypomina, że św. Jan Paweł II przyjął Orbana, również wtedy jako premiera, na audiencji we wrześniu 2000 roku dla delegacji węgierskich władz. W grudniu 2010 roku z żoną i pięciorgiem dzieci Orban został przyjęty przez Benedykta XVI.

Autorka/Autor:asty\mtom

Źródło: PAP