ISW: siły ukraińskie przeszły do kontrataku w rejonie Awdijiwki

Źródło:
tvn24.pl, Ukraińska Prawda

Siły ukraińskie przeprowadziły skuteczny atak w rejonie Awdijiwki w pobliżu okupowanego Doniecka i ruszyły dalej - przekazał w najnowszej analizie amerykański Instytut Studiów nad Wojną. Według doniesień sztabu generalnego w Kijowie w ciągu ostatniej doby na froncie doszło do 46 starć z rosyjską armią.

W najnowszej analizie Instytutu Studiów nad Wojną poinformowano, że siły ukraińskie i rosyjskie nadal walczą na wschodniej i południowej Ukrainie, chociaż deszczowa pogoda prawdopodobnie spowolni tempo walk do czasu nadejścia chłodów.

Analitycy ISW wskazują, że Ukraińcy przeprowadzili kontratak w rejonie Awdijiwki w pobliżu okupowanego Doniecka i w ciągu ostatniej doby przesunęli się do przodu.

Walki przy linii kolejowej

Dane geolokalizacyjne, opublikowane 19 listopada, wskazują, że siły ukraińskie przesunęły się w pobliże linii kolejowej na południowy wschód od wsi Stepowe (trzy kilometry na północny zachód od Awdijiwki) - podał ISW.

Amerykański think tank cytuje doniesienia rosyjskich blogerów wojennych, którzy przekazali, że siły ukraińskie zajęły pozycje nieopodal linii kolejowej i przeprowadziły kontratak w pobliżu zakładu koksowniczego położonego na północy miasta.

Kompleks przemysłowy dominuje nad główną drogą do Awdijiwki. Zdaniem ukraińskich żołnierzy - cytowanych przez media w Kijowie - Rosjanie dążą do odcięcia tej drogi.  

46 starć z rosyjską armią

W analizie ISW podano, że w ciągu ostatniej doby rosyjscy okupanci przeprowadzili szereg działań ofensywnych w rejonie miasta, które nie zakończyły się sukcesem.

W poniedziałkowym sprawozdaniu sztabu generalnego ukraińskich sił zbrojnych przekazano, że w ciągu ostatniej doby wojska rosyjskie przeprowadziły szturmy na czterech kierunkach. Na froncie doszło do 46 starć bojowych. "W rejonie Awdijiwki okupanci nie ustają w próbach otoczenia miasta. Nasi żołnierze utrzymują obronę" - podał sztab.

Autorka/Autor:tas//mrz

Źródło: tvn24.pl, Ukraińska Prawda

Źródło zdjęcia głównego: Min. Obrony Ukrainy/Facebook

Tagi:
Raporty: