Żart Bidena o "dobrym seksie" wywołuje medialną sensację

Źródło:
PAP
Prezydent USA Joe Biden ogłosił nowe sankcje przeciwko Rosji
Prezydent USA Joe Biden ogłosił nowe sankcje przeciwko RosjiMarcin Wrona/Fakty TVN
wideo 2/2
Prezydent USA Joe Biden ogłosił nowe sankcje przeciwko RosjiMarcin Wrona/Fakty TVN

Jak wynika z książki korespondentki "New York Timesa" Katie Rogers, prezydent USA Joe Biden powiedział niegdyś żartem w rozmowie ze współpracownikami, że kluczem do długiego i trwałego małżeństwa jest "dobry seks". Chociaż ten wątek zajmuje tylko kilka akapitów w 276-stronicowej książce, już wywołał sensację w mediach.

Książka "American Woman: The Transformation of the Modern First Lady, from Hillary Clinton to Jill Biden" ("Amerykańska Kobieta: Przemiany Współczesnej Pierwszej Damy, od Hillary Clinton do Jill Biden") ma się ukazać w najbliższym tygodniu.

Wolał być z żoną niż kandydować

Reuters zwrócił uwagę, że zgodnie z relacją dziennikarki, kiedy Biden zrezygnował z kandydowania na prezydenta w 2004 roku, decyzję tę potwierdził współpracownikom. W momencie, gdy Jill Biden weszła do pokoju w bluzce z napisem "NO" na brzuchu, Biden, mający wówczas 60 lat, miał powiedzieć im, że w niewielkim stopniu interesuje się kandydowaniem na prezydenta.

"Wolałbym być w domu, uprawiając miłość z moją żoną, kiedy moje dzieci śpią" - mówił. Ten wątek zajmuje tylko kilka akapitów w 276-stronicowej książce, ale już przyciągnął uwagę mediów.

Jill i Joe BidenowieAdam Schultz/White House

Deklaracja Bidena o seksie wywołała wówczas wzruszenie ramion rzecznika prasowego Białego Domu. Skwitował, że ówczesny senator Biden jest "szczerze i całkowicie zakochany w swojej żonie" - pisze Rogers.

"Joe, wygrywając prezydenturę, może i powstrzymał się od publicznych deklaracji na temat sypialni, ale żartował ze współpracownikami, że 'dobry seks' to klucz do trwałego i szczęśliwego małżeństwa, ku wielkiemu rozczarowaniu jego żony" - zauważyła Rogers.

Według Reutersa książka mówi też o cierpieniu Bidena, gdy jego pierwsza żona Neilia zginęła w wypadku samochodowym w 1972 roku wraz z ich córką Naomi.

Ślub z Jill wziął w 1977 roku, ale zanim wyraziła na to zgodę, senator z Delaware musiał to jej zaproponować pięć razy.

"Byłem cierpliwy, jak tylko potrafiłem, ale to mnie zdenerwowało. Albo zdecydujesz się mnie poślubić, albo koniec - wychodzę. Nie będę prosił ponownie - oświadczył Biden przy piątej próbie" - pisze Rogers.

Autorka/Autor:pqv//mrz

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Adam Schultz/White House