Mike Pompeo przyleci do Polski

TVN24 | Świat

Autor:
akw/pm
Źródło:
Reuters, PAP, tvn24.pl
TVN24Korespondent "Faktów" TVN w USA Marcin Wrona o wizycie Mike'a Pompeo w Polsce

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo potwierdził, że w poniedziałek udaje się w podróż do Czech, Słowenii, Austrii oraz Polski. "To kolejny dowód na to, że partnerstwo między naszymi krajami jest silne i trwałe!" - skomentowała tę wiadomość ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher.

Mike Pompeo na środowej konferencji prasowej w Departamencie Stanu wyjaśnił, że "oczekuje, że będzie to bardzo ważna i produktywna podróż". Szef amerykańskiej dyplomacji nie podał więcej szczegółów na temat swych wizyt w czterech krajach europejskich.

O tym, że w przyszłym tygodniu Pompeo przyjedzie do Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski, aby omówić przegrupowanie amerykańskich żołnierzy w Europie, informował wcześniej portal Politico.

Amerykański sekretarz stanu uda się do Warszawy w sobotę, 15 sierpnia. Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher potwierdziła, że upamiętni w stolicy setną rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. "Jego wizyta to kolejny dowód na to, że partnerstwo między naszymi krajami jest silne i trwałe" - napisała ambasador.

Autor:akw/pm

Źródło: Reuters, PAP, tvn24.pl