Reuters: Bowers prawnikiem Trumpa w procesie przed Senatem

Źródło:
PAP

Agencja Reutera ujawniła w czwartek wieczorem, że reprezentantem byłego prezydenta USA Donalda Trumpa w trakcie jego procesu w Senacie będzie Butch Bowers. Prawnik z Karoliny Południowej nie potwierdził tych informacji. Ma jednak w dorobku reprezentowanie byłych republikańskich gubernatorów z tego stanu. Pracował także w ministerstwie sprawiedliwości za prezydentury George'a W. Busha.

Butch Bowers, który wedle ustaleń agencji Reutera ma bronić Donalda Trumpa w procesie impeachmentu przed Senatem, jest stosunkowo mało znany w palestrze amerykańskich adwokatów. Ma jednak w dorobku reprezentowanie byłych republikańskich gubernatorów z Karoliny Południowej. Pracował także w ministerstwie sprawiedliwości za prezydentury George'a W. Busha.

W 2012 roku Bowers reprezentował ówczesną gubernator Nikki Haley w sprawie zarzutów o zaangażowanie w nielegalny lobbing. Haley została uniewinniona. Trzy lata wcześniej Bowers bronił ówczesnego gubernatora Marka Sanforda w sprawie wykorzystania państwowego samolotu do tajnej pięciodniowej wycieczki do Argentyny w celu spotkania z kobietą, z którą Sanford miał romans. Gubernator poszedł na ugodę finansową.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

"Kompetentny i etyczny"

Bowers jest absolwentem wydziału prawniczego na Uniwersytecie Tulane, prowadzi własną kancelarię adwokacką, a w internecie pisał, że lubi "polowania na ptaki" i "dobry bourbon". - Zawsze uważałem go za kompetentnego i etycznego - ocenił Bowersa inny prawnik z Karoliny Południowej Jay Bender, demokrata, który zna go zawodowo od ponad 20 lat. Dodał, że Trump nie będzie jego pierwszym kontrowersyjnym klientem.

Trump został postawiony w stan impeachmentu za "podżeganie do powstania" po zamieszkach na Kapitolu, które miały miejsce 6 stycznia.

Autorka/Autor:asty/kab

Źródło: PAP