Porwana przez ojca nastolatka śmiertelnie ranna w strzelaninie z policją

Autor:
jdw//az
Źródło:
NBC, AP
W USA trwa debata na temat zaostrzenia prawa do posiadania broni palnej
W USA trwa debata na temat zaostrzenia prawa do posiadania broni palnejReuters Archive
wideo 2/3
Reuters ArchiveW USA trwa debata na temat zaostrzenia prawa do posiadania broni palnej

Jak informuje portal NBC News, 15-letnia Savannah Graziano oraz jej ojciec Anthony Graziano zostali zastrzeleni podczas policyjnego pościgu, do którego doszło 27 września na kalifornijskiej autostradzie. Do tej pory nie ustalono, kto oddał śmiertelny strzał.

Mężczyzna był poszukiwany przez organy ścigania w związku z podejrzeniem zabójstwa swojej żony Tracy oraz późniejszym uprowadzeniem własnej córki. Morderstwa miał dokonać 26 września. Postrzeloną matkę Savannah znaleziono w domu. Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie zmarła. 

Pościg policyjny na autostradzie

Jak ustalili śledczy, mężczyzna miał poruszać się białym nissanem frontierem z charakterystycznymi naklejkami. Pojazd został zauważony przez anonimowego świadka, który poinformował o tym służby. Policjanci zlokalizowali samochód, a następnie wyruszyli za nim w około 70-kilometrowy pościg. 

Savannah oraz Anthony John GrazianoCity of Fontana Police Department

W czasie jego trwania Graziano, a prawdopodobnie również jego córka stale strzelali do funkcjonariuszy z okna pick-upa. Wskutek tego jeden z jadących za mężczyzną radiowozów został unieruchomiony, a przednia szyba drugiego z nich została uszkodzona przez kule. W okolicy zjazdu z autostrady w kierunku miasta Hesperia samochód prowadzony przez 45-latka udało się zatrzymać. 

ZOBACZ TEŻ: Nowy Jork ogranicza prawo do posiadania broni. Times Square wśród miejsc, w których nie będzie można jej nosić

Śmiertelna strzelanina

Z relacji szeryfa lokalnej policji wynika, że 15-letnia Savannah wyszła wówczas z pojazdu i zaczęła biec w stronę radiowozu, a następnie upadła na ziemię pośród strzałów. Początkowo policjanci nie rozpoznali jej, gdyż dziewczyna miała na sobie hełm oraz kamizelkę kuloodporną. 

Nastolatka została przewieziona do szpitala, gdzie po niedługim czasie stwierdzono jej zgon. Anthony Graziano zmarł na miejscu strzelaniny, siedząc na przednim siedzeniu swojego samochodu. We wnętrzu pojazdu funkcjonariusze znaleźli broń. Podczas akcji jeden z policjantów został raniony odłamkiem. Do tej pory nie ustalono, czy nastolatka została postrzelona przez funkcjonariuszy, czy też przez własnego ojca.

ZOBACZ TEŻ: Ponad dwa razy więcej strzelanin w szkołach rok do roku. Niepokojące dane z USA

Autor:jdw//az

Źródło: NBC, AP

Źródło zdjęcia głównego: City of Fontana Police Department

Pozostałe wiadomości