Była w domu w czasie morderstwa. Nowe fakty w sprawie zabójstwa studentów z Idaho

Źródło:
Reuters

Kobieta, która przebywała w domu, w którym doszło do morderstwa czworga studentów University of Idaho, powiedziała śledczym, że w noc morderstwa słyszała płacz w jednej z sypialni - a potem widziała, jak zamaskowany mężczyzna przechodzi obok niej i wychodzi z domu.

Wstrząsająca relacja została przedstawiona w czwartek, tuż przed tym, jak Bryan Kohberger, 28-letni doktorant oskarżony o morderstwo, po raz pierwszy stanął przed sądem w mieście Moscow w stanie Idaho.

Z ujawnionych dokumentów wynika, że policja powiązała Kohbergera z morderstwami z 13 listopada 2022 roku na podstawie testów DNA, danych z telefonu komórkowego i materiału wideo.

Była w domu w czasie morderstwa

Policja początkowo powiedziała, że współlokatorzy, którzy nie odnieśli obrażeń, obudzili się dopiero przed południem i wówczas wykonano telefon pod numer 911 z prośbą o pomoc.

Z nowego oświadczenia wynika, że jedna z ocalałych współlokatorek obudziła się około godziny 4 nad ranem i dwukrotnie wyjrzała ze swojego pokoju, kiedy usłyszała, jak jedna z kobiet mówi, że ktoś jest w domu. Później zeznała, że słyszała płacz w jednej z sypialni.

Kiedy otworzyła drzwi po raz trzeci, powiedziała władzom, "zmrożona" stała w miejscu w momencie, kiedy ubrany na czarno mężczyzna przeszedł obok niej, zanim zamknęła się w swoim pokoju.

Doktorant kryminologii oskarżony o cztery morderstwa

Bryan Kohberger został zatrzymany w zeszłym tygodniu w hrabstwie Monroe w stanie Pensylwania, gdzie odwiedzał rodzinę. Mężczyzna pracował nad doktoratem z kryminologii na Washington State University, położonym niedaleko kampusu University of Idaho.

Doktoranta zatrzymano pod zarzutem zamordowania 13 listopada nożem czworga osób - trzech kobiet i mężczyzny, wszyscy w wieku około 20 lat, studentów University of Idaho. Koroner przekazał, że wszyscy czworo zostali znalezieni w swoich łóżkach. Wszyscy mieli liczne rany kłute.

Zbrodnia wstrząsnęła małym miasteczkiem uniwersyteckim. Ofiary to 20-letni Ethan Chapin, 20-letnia Xana Kernodle, 21-letnia Madison Mogen i 21-letni Kaylee Goncalves.

Autorka/Autor:asty / prpb

Źródło: Reuters