16-latek oskarżony o morderstwo. W internecie prosił o pomoc w pozbyciu się ciała ofiary

Źródło:
Bensalem Police Department, CNN, New York Post
Nastolatek podejrzany o zabójstwo mieszkał w Bensalem w Pensylwanii
Nastolatek podejrzany o zabójstwo mieszkał w Bensalem w PensylwaniiGoogle Earth
wideo 2/2
Nastolatek podejrzany o zabójstwo mieszkał w Bensalem w PensylwaniiGoogle Earth

16-letni Joshua Cooper z amerykańskiego stanu Pensylwania opublikował w sieci nagranie, na którym przyznał się do morderstwa i prosił o pomoc w pozbyciu się ciała swojej ofiary - poinformowała w sobotę lokalna policja. Po publikacji nagrania nastolatek został zatrzymany przez policję i oskarżony o morderstwo. Na proces oczekiwać będzie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym, ma jednak być sądzony jak dorosły.

W piątek, 25 listopada, na wideo udostępnionym w mediach społecznościowych 16-letni Joshua Cooper z Bensalem w stanie Pensylwania oświadczył, że właśnie kogoś zamordował. Następnie obrócił kamerę, pokazując poplamione krwią nogi leżącej osoby i poprosił o pomoc w pozbyciu się ciała ofiary - poinformowała lokalna policja w opublikowanym 26 listopada oświadczeniu.

ZOBACZ TEŻ: Ukradli otwarte maserati i ruszyli w szaleńczą jazdę. Nie żyje nastolatek, dwóch walczy o życie

W internecie przyznał się do morderstwa

Niedługo po opublikowaniu nagrania zostały o nim poinformowane lokalne służby - zgłoszenia dokonali rodzice znajomej 16-latka, która obejrzała to wideo. Funkcjonariusze zostali powiadomieni, że nastolatek mieszka w Top of the Ridge Trailer Park w Bensalem i wysłali tam patrol. Kiedy przybyli na miejsce, zobaczyli, jak Joshua Cooper wybiega z przyczepy mieszkalnej i ucieka.

Część policjantów ruszyła za nim w pogoń, szybko dokonując zatrzymania. W łazience w przyczepie znaleziono natomiast martwą młodą kobietę z raną postrzałową. 16-latek tego samego dnia został aresztowany i oskarżony o zabójstwo, a także o posiadanie narzędzi zbrodni i fałszowanie dowodów.

Joshua CooperBensalem Police Department

Sąd Rejonowy hrabstwa Bucks odmówił zwolnienia podejrzanego za kaucją i zdecydował o umieszczeniu go w młodzieżowym ośrodku wychowawczym Edison Juvenile Detention Centre. Joshua Cooper ma odpowiadać przed sądem jak dorosły - w stanie Pensylwania za morderstwo pierwszego stopnia grozi kara do 20 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TEŻ: Pojechali na Święto Zmarłych, ich ciała znaleziono w wynajętym apartamencie. Ujawniono przyczynę śmierci

Autorka/Autor:wac//mm

Źródło: Bensalem Police Department, CNN, New York Post

Źródło zdjęcia głównego: Bensalem Police Department