TVN24 | Świat

Avril Haines dyrektorem wywiadu narodowego USA

TVN24 | Świat

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

Senat Stanów Zjednoczonych w środę wieczorem powołał Avril Haines na stanowisko dyrektor wywiadu narodowego. Senat zdecydował się przeprowadzić głosowanie od razu na posiedzeniu plenarnym, po tym jak republikański senator Tom Cotton wycofał swoje zastrzeżenia.

Senat powołał Haines stosunkiem głosów 84:10 . Była to pierwsza zatwierdzona z serii nominacji dokonanych przez nowego prezydenta. Haines była wicedyrektorem CIA w administracji Baracka Obamy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Senat zdecydował się przeprowadzić głosowanie od razu na posiedzeniu plenarnym, po tym jak Tom Cotton wycofał swoje zastrzeżenia. Republikański senator chciał najpierw usłyszeć wyjaśnienia dotyczące programu przesłuchań dokonywanych przez CIA w czasach administracji George'a W. Busha.

Zazwyczaj proces zatwierdzania kandydatur na członków gabinetu poprzedza głosowanie w odpowiedniej komisji, w tym wypadku komisji ds. wywiadu. Wcześniej Haines powiedziała na forum tej komisji, że zamierza zapewnić dostarczanie "dokładnych i apolitycznych" danych wywiadowczych, nawet jeśli miałyby się one okazać niewygodne dla obecnej administracji. Dodała, że jednym z priorytetów w jej pracy będą Chiny.

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP