Sześciolatek postrzelił nauczycielkę. Ława przysięgłych oskarżyła matkę

Źródło:
Reuters
W stanie Wirginia 6-latek postrzelił nauczycielkę
W stanie Wirginia 6-latek postrzelił nauczycielkę
Reuters Archive
W stanie Wirginia 6-latek postrzelił nauczycielkęReuters Archive

W poniedziałek ława przysięgłych sądu stanowego w Wirginii oskarżyła matkę sześcioletniego chłopca - który w styczniu postrzelił nauczycielkę szkoły podstawowej w Newport News - o zaniedbanie dziecka i postawiła jej zarzut posiadania broni palnej.

25-letnia Abby Zwerner z Richneck Elementary School została postrzelona w swojej klasie w rękę i klatkę piersiową. Spędziła prawie dwa tygodnie w szpitalu i przeszła cztery operacje.

W poniedziałek przed sądem stanęła matka sześciolatka Deja Taylor. Została oskarżona o przestępstwo zaniedbania dziecka i lekkomyślne pozostawienie załadowanej broni palnej, czym naraziła dziecko na niebezpieczeństwo – przekazał w oświadczeniu prokurator Howard Gwynn.

Prokurator powiedział, że wielka ława przysięgłych będzie kontynuować dochodzenie i rozważy, czy dodatkowe oskarżenia są uzasadnione. - Każda sprawa karna jest wyjątkowa pod względem okoliczności i faktów, a te fakty potwierdzają te zarzuty, ale nasze dochodzenie w sprawie strzelaniny trwa – powiedział Gwynn.

Richneck Elementary School w Newport News w stanie WirginiaBilly Schuerman/The Virginian-Pilot/Tribune News Service via Getty Images

Rodzice z oskarżeniami

Akt oskarżenia jest kolejnym przykładem, w którym stawiane są zarzuty rodzicom dzieci odpowiedzialnych za popełnienie przestępstwa z użyciem broni palnej lub przeprowadzenie strzelaniny.

W marcu sąd apelacyjny w Michigan orzekł na korzyść prokuratorów, którzy chcieli postawić przed sądem rodziców Ethana Crumbleya – nastoletniego chłopca odpowiedzialnego za przeprowadzenie ataku na szkołę Oxford High School, w której zginęły cztery osoby, a siedem zostało rannych.

Z kolei w lutym oskarżony został ojciec nastolatka z Illinois, który przeprowadził atak podczas parady pod Chicago – w wyniku tego zdarzenia zginęło siedem osób.

Nauczycielka domaga się ogromnego odszkodowania

Postrzelona nauczycielka, Abby Zwerner zaskarżyła władze szkolne o zaniedbania prowadzące do incydentu. Chce 40 mln dolarów odszkodowania. 25-latka została postrzelona w swojej klasie w rękę i klatkę piersiową. Spędziła prawie dwa tygodnie w szpitalu i przeszła cztery operacje.

Nauczycielka oskarżyła władze szkolne o rażące zaniedbania. Twierdzi, że zignorowały wielokrotne ostrzeżenia w dniu strzelaniny o posiadaniu broni przez chłopca, który był w "gwałtownym nastroju".

Pozew skierowany jest przeciwko Radzie Szkolnej. Wymienia byłego kuratora George Parkera III, byłą dyrektor szkoły Brianę Foster Newton oraz byłego asystenta dyrektorki Ebony Parkera.

Autorka/Autor:asty / prpb

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Billy Schuerman/The Virginian-Pilot/Tribune News Service via Getty Images