Ukraińcy odbili kolejną miejscowość, pokazali nagranie

Źródło:
suspilne.media, tvn24.pl
Wieś Makariwka w rękach sił ukraińskich
Wieś Makariwka w rękach sił ukraińskich 35. Brygada/Facebook
wideo 2/22
Wieś Makariwka w rękach sił ukraińskich 35. Brygada/Facebook

Żołnierze 35. Samodzielnej Brygady Piechoty Morskiej pokazali nagranie z wyzwolonej wsi Makariwka w obwodzie donieckim. To kolejna miejscowość w Donbasie, która przeszła do rąk ukraińskich obrońców w ostatnich dniach.

- Rosjanie od razu zaczęli się wycofywać, wycofywali się po prawej stronie wsi przez pole - opowiadał jeden z wojskowych brygady, cytowany przez portal telewizji Suspilne. W tym czasie, jak relacjonował, ukraińscy żołnierze przeszukiwali w wiosce "każdy dom" i "każdą piwnicę".

35. Samodzielna Brygada Piechoty Morskiej poinformowała, że "część rosyjskich żołnierzy została zabita, część uciekła, a cześć trafiła do niewoli".

ZOBACZ TEŻ: Atak na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl

Makariwka jest jedną z siedmiu wiosek, odbitych w ciągu ostatniego tygodnia z rąk rosyjskich okupantów. Znajduje się na granicy obwodów donieckiego i zaporoskiego, nieopodal miasta Wołnowacha, niemal doszczętnie zniszczonego w wyniku walk.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińska kontrofensywa. Analitycy ISW wskazują trzy odcinki frontu

Ukraińscy żołnierze w Makariwce facebook.com/35obrmp

Ukraińska armia informowała w poniedziałek, że podczas działań ofensywnych na kierunku donieckim i zaporoskim ukraińskie siły przesunęły się o 6,5 km, przejmując kontrolę nad terytorium o powierzchni 90 kilometrów kwadratowych.

W najnowszym sprawozdaniu sztabu generalnego ukraińskich sił zbrojnych podano, że ofensywa armii ukraińskiej posuwa się na trzech kierunkach: berdiańskim, bachmuckim, toreckim.

Autorka/Autor:tas / prpb

Źródło: suspilne.media, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/35obrmp

Tagi:
Raporty: